Парк ім. Шевченка в Дніпропетровську

park im shevchenko v dnepropetrovske Парк ім. Шевченка в Дніпропетровську

Острівна частина:
Акваріум прісноводних риб, Дніпропетровський зоопарк, атракціони, кілька водно-спортивних клубів і баз
Берегова частина:
Літній театр, Палац Студентів ДНУ (колишній Потьомкінський палац), кілька ігрових майданчиків
Графік роботи:
щоденно
Місце розташування:
Дніпропетровська область
м. , пл. Шевченко, 1
На замітку:
у нижній частині острова розташовані пляжі

на карті:

park im shevchenko v dnepropetrovske 2 Парк ім. Шевченка в Дніпропетровську

У 1743 році почав своє життя парк імена Тараса Шевченка. Тоді історія починалася з того, що козак Лазар Глоба, на виділеній Кодацькою планкою землі, вирішив не просто побудувати собі будинок, але і буквально втопити його в зелені. Він дуже любив природу і навіть особисто займався облаштуванням землі. Тут були висаджено безліч дерев найрізноманітніших порід, починаючи з хвої і закінчуючи плодовими. Навіть Катерина Велика, після ліквідації Запорізької січі дозволила залишити будинок.

Але в 1787 році, за наказом Потьомкіна, ці землі були викуплені, і наступний володар був Вільям Гульд, відомий парковий архітектор, який за вказівкою власника переоблаштовує маєток в англійському стилі. Тут прибирають прямі силуети доріжок, красиві алеї і насаджують дерева і чагарники, які повинні створювати відчуття незайманого куточка природи.

park im shevchenko v dnepropetrovske 3 Парк ім. Шевченка в Дніпропетровську

Цей проект виконували з величезним розмахом, на роботу запросили тридцять садівників, була виписана оранжерея з білоруського маєтку князя, крім того, сюди перенесли весь Кременчуцький фруктовий сад, а з молдавських земель привезли 12 транспортів з лозою, яку супроводжували досвідчені садівники. Але смерть генерал-губернатора, припинила все це і парк віддали для відвідувачів, хоча до того часу вже розпродали всі оранжереї.

park im shevchenko v dnepropetrovske 4 Парк ім. Шевченка в Дніпропетровську

Весь цей час парк був у деякому запустінні і тільки на початку 20 століття йому дають статус міського. Тут часто відпочивають пролетарі в радянські часи, і парк стає воістину улюбленим місцем городян. У 70-х роках 20 століття навіть почали генеральну реконструкцію парку, і привласнили йому статус пам'ятки садово-паркового мистецтва державного значення, а після неї навіть — звання кращого парку з дипломом Першого ступеня.

Сьогодні один з берегів Дніпра і далі прикрашає парк, хоча він зовсім не схожий на перший варіант, але все ж дуже красивий.

 

Теги: , ,
Comments are closed.

Back to Top ↑