Парк Лазаря Глоби у Дніпропетровську

park lazarja globi v dnepropetrovske 2 Парк Лазаря Глоби у Дніпропетровську

Початок будівництва:
1743 р.
Засновник:
Графік роботи:
щоденно
Місце розташування:
Дніпропетровська область
м. , пр. Карла Маркса, 95
На замітку:
Постійно діють атракціони, кільцева дитяча залізниця (травень-вересень), картинг-центр й Літній концертний зал

на карті:

park lazarja globi v dnepropetrovske Парк Лазаря Глоби у Дніпропетровську

У 1949 році було споруджено Центральний вхід парку в стилі «сталінський ампір», який зустрічає всіх відвідувачів з боку проспекту Карла Маркса. У 1991 році вже незалежна Україна зняла з нього комуністичні надписи, а також частину символів, але все ж величність цієї споруди може посперечатися з «єкатерининським стилем».

У самому парку, в ніжній тіні розлогого дуба, який росте тут близько 200 років, розташований пам'ятник Лазарю Глобі. Саме цей козак подарував нам цей чарівний сад. Він ще в 1743 році почав освоюватися на цих землях і вирішив засадити тут красивий сад з плодовими та декоративними деревами. У 1783 році парк придбав Потьомкін, і він навіть носив його ім'я.

Родзинкою можна назвати і центральне озеро парку, яке огородили кованими гратами. Тут є багато водних мешканців, крім того лебеді, а навколо красиві плакучі верби. Неподалік розмістили Літній театр, який відбивається у воді. Також по всьому парк розміщені скульптури.

park lazarja globi v dnepropetrovske 3 Парк Лазаря Глоби у Дніпропетровську

Неодмінно зацікавить дітей — Дитяча залізниця, яку спорудили ще в 1936 році. Під час Другої світової війни її намагалися розграбувати німці, щоб вивести до Німеччини. Але їх плани порушилися під час відступу.

Сьогодні окрім природи, ви можете насолодитися картингом, що порадує любителів швидкості. А з 2009 року відкрили ще й Дніпропетровський дельфінарій, де весь час проходять шоу-концерти.

park lazarja globi v dnepropetrovske 4 Парк Лазаря Глоби у Дніпропетровську
park lazarja globi v dnepropetrovske 5 Парк Лазаря Глоби у Дніпропетровську
park lazarja globi v dnepropetrovske 6 Парк Лазаря Глоби у Дніпропетровську

Теги: , ,
Comments are closed.

Back to Top ↑