Печера Кришталева

xrystalnaya20 Печера Кришталева

Протяжність дослідженої частини:
23 км
Вперше згадується:
1721 р.
Графікроботи:
10:00 — 17:00
відкрита цілий рік
Місце розташування:
Тернопільська область
с. Кривче Борщівського р-ну
тел.: +38 (097) 743-07-30, (03541) 2-21-19

на карті:

xrystalnaya5 Печера КришталеваВже мільйони років українська земля приховує в своїх надрах печеру “Кришталеву», яка є однією з небагатьох печер відкритих для туристів. На крутому схилі долини розташований вхід до печери. Кришталева печера являє собою вимиту підземними водами близько 20 млн. років тому розгалужену систему гіпсових ходів із загальною протяжністю, відкритої на сьогодні в 23 кілометри. З цих кілометрів, екскурсійний маршрут складає приблизно 2500 метрів.

xrystalnaya9 Печера Кришталева

Кристалами гіпсу білого або інших кольорів покриті стіни галерей печери, саме через них їй дали назву Кришталева. Температура в печері практично завжди +12 градусів, а вологість — 95%. Головна особливість кришталевої печери в тому, що вона має всі необхідні умови для лікувань бронхіальної астми, хронічного бронхіту, гіпертонії, а саме: абсолютна тиша, стабільний мікроклімат незалежно від пори року, підвищена іонізація і майже повна відсутність різних хвороботворних мікробів. Саме це ще і є причиною того, що новорічна ялинка витримує тут десять років.

xrystalnaya11 Печера КришталеваЯкщо піти на екскурсію по печері, то подорож займе у вас трохи більше години. Близько 500 метрів доведеться пройти по вузькому коридорі, потім по кам'яних сходинках, майже в повній темряві спуститься вниз, тільки після цього почнеться кільцева прогулянка по залах з візерунковими стелями, красивими кристалами і кажанами. Екскурсоводи часто розповідають захоплюючі історії про кристали, але ви й самі будете захоплені настільки, що не завжди будете до них прислухатися. Це ідеальна екскурсія для любителів всього загадкового і трохи химерного.

xrystalnaya18 Печера Кришталева

xrystalnaya16 Печера Кришталева

xrystalnaya15 Печера Кришталева

xrystalnaya24 Печера Кришталева

xrystalnaya6 Печера Кришталева

xrystalnaya12 Печера Кришталева

xrystalnaya2 Печера Кришталева

xrystalnaya25 Печера Кришталева

xrystalnaya22 Печера Кришталева

xrystalnaya26 Печера Кришталева

xrystalnaya17 Печера Кришталева

xrystalnaya7 Печера Кришталева

xrystalnaya19 Печера Кришталева

Теги:
Напишіть відгук

Back to Top ↑