Печера Млинки

Mlinki4 Печера МлинкиДовжина:
42 км
Висота:
від 0,5 до 20 м
Температура повітря:
+9,6 градусів
Місце розташування:
Тернопільська область
Чортківський район
біля с. Залісся
На замітку:
екскурсії проводяться цілий рік

на карті:

Mlinki11 Печера МлинкиОдна з найбільших горизонтальних печер в Україні — Млинки. Її протяжність близько 42 кілометрів, а знайти її можна в Тернопільській області. Гіпсова порода стала основою печери. Мільйони років тому ця печера була дном Сарматського моря. Поступово в породі утворювалися тріщини, куди потрапляла вода, і так вимивалися порожнини, які сьогодні стали численними ходами. 1960 рік — дата перших спогадів про печеру, але дослідження і розкопки ведуться тут до сьогодні. Досить часто для того щоб відкрити нові ходи, застосовують вибуховий метод. Закладаючи туди пороховий заряд і потім, зміцнюючи його глиною. Численні кристали стали прикрасою стін, тут є — білі, жовті, червоні і чорні кристали. У кількох залах можна побачити сталактити, для таких печер це велика рідкість, саме тому цей зал називають «Казка».

Mlinki12 Печера Млинки

У цій печері зустрічаються вертикальні масиви, але найчастіше це все ж горизонтальна печера. Невеликі металеві двері, які замикають на ключ, встановлені на вході в печеру. У будь-який час року, температура в печері від 9 до 12 градусів, найчастіше — 9,60 С. А повітря в печері не просто чисте, а навіть корисний для здоров'я. Від поверхні середня глибина — 30-60 метрів. А з представників фауни тут можна зустріти виключно кажанів і то вони сюди летять тільки для того, щоб знайти місце спокійно поспати.

Mlinki15 Печера Млинки

Тут просто величезна кількість маршрутів, які ретельно нанесені на карту, але можна стверджувати напевно, що всіх ходів не знає ніхто, а скільки з них взагалі не відкрито також залишається загадкою. Печера однозначно стане цікавим місцем для любителів активного і незвичайного відпочинку.

Mlinki18 Печера Млинки

Mlinki2 Печера Млинки

Mlinki3 Печера Млинки

Mlinki5 Печера Млинки

Mlinki16 Печера Млинки

Mlinki1 Печера Млинки

Mlinki9 Печера Млинки

Mlinki6 Печера Млинки

Mlinki7 Печера Млинки

Mlinki8 Печера Млинки

Mlinki13 Печера Млинки

Mlinki10 Печера Млинки

Теги:
Напишіть відгук

Back to Top ↑