Печера Оптимістична

Optimisti4eskaya1 Печера Оптимістична

Відкрита:
1966 р. 
Сумарна довжина ходів:
232 км
Місце розташування:
Тернопільська область
Борщівський район
с. Королівка
На замітку:
лабіринтовий гігант, на поверхні вона розляглась на 2 га

на карті:

Optimisti4eskaya11 Печера Оптимістична

Тернопільська область славиться найбільшим у світі районом карстових печер, дивно, але довжина печер у цьому районі досягає позначки в 250 кілометрів. Всі спелеологи світу знають печеру Оптимістичну, яка була відкрита лише в 1966 році львівськими спелеологами і досі досліджується, сюди вже було проведено більше 200 експедицій і кожна з них відкриває щось нове.

Optimisti4eskaya10 Печера Оптимістична

Загальна довжина всіх ходів печери, яка нанесена на карті, становить 232 кілометри. Ці прекрасні підземні лабіринти були зароджені на території мілководного моря, яке зникло більше 20 мільйонів років тому. Подальший зсув тектонічних плит викликав тріщини, в яких циркулювала вода, і змиваючи тим самим гіпс. Так за багато століть утворювалися канали, зали, галереї, печери-лабіринти.
Кожна з експедицій додає на карту печери мінімум 100 метрів, а іноді і до 2 кілометрів. Сьогодні вона ділиться на 10 районів, які відрізняються між собою морфологією ходів., Структурою і кольором гіпсу, кількістю і характеристиками кристалів. Вони майже ізольовані, але з'єднані одним-двома ходами.

Optimisti4eskaya6 Печера Оптимістична Початок печери в непривабливому районі, який іменують Старим або Вхідним, його довжина близько 10 кілометрів. Далі він з'єднаний з печерою Вітрова і примикає до району Глобусів. Саме тут ви можете зустріти широкі галереї — Вічно Юних, Циклоп, Софія, а також зали — Ювілейний і Дружба. Він зайняв на карті печери 10,6 км. В районі Глобусів є галерея, в якій обладнаний перший в історії печерний табір (тут можуть розміститься багато людей, є запас води 700 літрів і він поповнюється з джерел, крім того з недавніх пір тут навіть облаштовано кухонне відділення).
Є ще район Свіжа вода, Новий район або Центральний, Далекий район, Озерний і інші. Всі ці райони просто ідеальні, як для дослідників, так і для шукачів пригод і любителів всього загадкового, що відкриває нам сама природа.

Optimisti4eskaya5 Печера Оптимістична

Optimisti4eskaya8 Печера Оптимістична

Optimisti4eskaya7 Печера Оптимістична

Optimisti4eskaya9 Печера Оптимістична

 

Теги:
Напишіть відгук

Back to Top ↑