Печера Скельская

skelskaya11 Печера СкельскаяВідкрита:
в 1904 році Ф. Кириловим, вчителем з села Скеля
Загальна протяжність:
670 м
Графік роботи:
Відкрита для відвідувань
Місце розташування:
АР Крим
с. Родниківське Севастопольського р-ну
тел.: +38 (098) 260-82-91
На замітку:
температура у верхніх залах становить +12 градусів, а в нижньому, де проходять лабіринти колодязів з водою, +9 градусів

на карті:

skelskaya9 Печера Скельская

Скельська печера — сталактитова, вона розташована в Криму в урочищі Карадазький ліс, біля села Джерельне. З 1964 року печеру охороняє закон, так як вона оголошена пам'яткою природи, її відкрили в 1904 році, а саме — пройшов її вчитель Е. Кирилов. Протяжність обстеженої частини досягає 670 метрів. Тут відзначається максимальний серед кримських печер підйом рівня води, в печері під час паводків рівень досягає 45 метрів. Скельська печера є своєрідним природним заповідником. Шляхом тектонічного розлому вона утворилася в верхньоюрських мармурованних вапняках.

skelskaya8 Печера Скельская

При постійній дії води верхня частина відвалилася і тим самим утворила величезний зал, який вже згодом розділили натічні утворення, і вийшло декілька залів. Фахівці стверджують, що печері декілька мільйонів років. Тут знайшли кістки тварин, які вже давно вимерли, а саме: кримського сайгака, лісового кота та інших. Печера відрізняється особливою красою і досить гарною схоронністю кальцитових натічних утворень. У Скельскій печері є три рівні, і вона складається з декількох залів. Сьогодні печеру обладнали сходами та поручнями, проведено електрику і все досить якісно укріплено. Переходи освячені, а також висвітлені найцікавіші місця, маршрут обладнали тільки по середньому і верхньому рівню. Загальний екскурсійний маршрут — близько 260 метрів.

skelskaya4 Печера Скельская

Ви побачите тут дуже цікаві натічні форми, білі вапнякові освіти. Крім того, тут досить різноманітна спелеофауна: ракоподібні, павуки, ногохвостки, багатоніжки, сінокоси, різноманітні комахи, а також ссавці (кажани). Також тут знайшли планктон, якого вже немає ніде на Землі. Якщо ви любите відкривати для себе щось нове і загадкове, то ця печера буде рада увійти в список ваших подорожей.

skelskaya1 Печера Скельская

skelskaya2 Печера Скельская

skelskaya17 Печера Скельская

skelskaya3 Печера Скельская

skelskaya5 Печера Скельская

skelskaya19 Печера Скельская

skelskaya12 Печера Скельская

skelskaya16 Печера Скельская

skelskaya18 Печера Скельская

skelskaya20 Печера Скельская

skelskaya21 Печера Скельская

skelskaya22 Печера Скельская

skelskaya7 Печера Скельская

skelskaya13 Печера Скельская

skelskaya14 Печера Скельская

skelskaya10 Печера Скельская

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑