Печера Попелюшка

Zolushka11 Печера ПопелюшкаВідкрита:
1977 р.
Довжина переходів:
90 км
Графік роботи:
екскурсії з спелеологом проводяться цілий рік
Місце розташування:
Чернівецька область
Новоселицький район
село Подвірне
На замітку:
екскурсія можлива тільки за наявності у туристів спеціального спорядження

на карті:

Zolushka7 Печера Попелюшка

Гіпсова печера, яка знаходиться на території України і Молдавії, Попелюшка — має близько 90 кілометрів відкритих ходів і галерей, які складаються з декількох рівнів, вона не може вважатися цілком обстеженою навіть до сьогодні. Третє місце серед гіпсових печер вона займає за площею в Україні і восьме місце серед найбільших печер у світі. Основна її частина знаходиться в Україні, але вхід до печери розташувався в Молдавії.

Zolushka2 Печера Попелюшка

Сьогодні є вхід і з українського боку, який знаходиться в селі Подвірне Новоселицького району. Назва печери досить цікава і пішла з того моменту, як в 1977 році, чернівецькі спелеологи виявили невелику тріщину в одному з кар'єрів Буковини. Саме вона виявилася входом у печеру, але в неї був такий брудний і непривабливий вигляд, що спочатку вона не могла викликати ніякого ентузіазму в дослідників, саме через це її нарекли «Попелюшкою».

Zolushka1 Печера Попелюшка

До середини 20 століття печера була затоплена водою, до сьогодні там є ділянки (найчастіше в північній та східній частині печери), які ще затоплені. Вона зовсім не має натічних утворень, через те, що там довгий час була вода. Попелюшка поставила геологам загадку. Мінерал бьорнесіт був виявлений в її відкладах, до цього часу, його могли знайти тільки на дні багатокілометрових западин океану. У печері можна знайти два колодязі, які мають глибину від 15 до 20 метрів. Крім того, до сьогодні тут виявлено більше 20 підземних озер. Всі води з печери по аналізах показали, що вони дуже багаті на мінеральні солі, а це значить, що вони можуть надавати лікувальну дію для організму людини.

Zolushka4 Печера Попелюшка

Тут досить багате внутрішнє оздоблення, яке не має аналогів в Європі. Відвідувати печеру є можливість тільки зі спелеологами і малими групами, так як тут не марковані підземні траси, то не варто пробувати окрему подорож.

Zolushka8 Печера Попелюшка

Zolushka3 Печера Попелюшка

Zolushka5 Печера Попелюшка

Zolushka6 Печера Попелюшка

Zolushka9 Печера Попелюшка

Zolushka10 Печера Попелюшка

Теги:
Напишіть відгук

Back to Top ↑