Підгорецький замок

Podgooreckiy2 Підгорецький замок

Час заснування:
1635—1640 рр.
Засновник:
Станіслав Конєцпольский
Графік роботи:
11:00 — 18:00 (зимовий період до 17:00)
вихідний — понеділок
Місце розташування:
Львівська область
Бродівський район, с. Підгірці
тел.: (0322) 72-39-48

на карті:

Podgooreckiy6 Підгорецький замок

Красивий ренесансний палац, що зберігся до наших днів — Підгорецький замок. Це один із замків «Золотої підкови України» (разом з Золочівським та Олеським замками). Саме в цьому замку, оточенном оборонними спорудами, знімали епізоди всіма улюбленого радянського фільму «Три мушкетери».
Замок був оточений спорудами для оборони, а також ровом та земляними валами. На його місці колись було стародавнє укріплення, яке згадують ще в 1530 році. У 1633 році замок купив коронний гетьман Станіслав Конецпольський. Саме він замовив проект у відомого архітектора Гійома Левассера де Боплан, який створив проект оборонних споруд, і в Андреа дель Аква — створив план палацу з павільйонами і вежами, в стилі пізнього ренесансу і бароко. Протягом п'яти років велося будівництво (1635—1640 рр.).

Podgooreckiy11 Підгорецький замок

Замок часто піддавався серйозним пошкодженням і реставрувався своїми власниками.
Самі грунтові реставраційні роботи проводилися в 1867 — 1903 роках. До 1939 тут був зроблений приватний музей князів Сангушко. Але радянська влада передала його Львівському історичному музею в 1940 році. Нажаль, дуже сильних пошкоджень отримав палац під час Другої світової війни, він був розграбований і в 1949 році відкрито, як туберкульозний диспансер.

 

Лише у 1997 році Підгорецький замок переходить до Львівської галереї мистецтв. До сьогодні вже зібрано близько 85% експонатів, які хочуть повернути у володіння замку. А туристи дивуються його пишнотою і красою. Його коридори і зали, картини, частина меблів — це все віє величністю. А самого неповторного вигляду надає цьому ансамблю Підгорецький парк. Його відносять до пам'ятці садового-паркового мистецтва державного значення. Саме тому, приїхавши сюди, можна відчути атмосферу минулого в повній мірі і насолодиться неповторною природою та архітектурою.

Podgoorecki9 Підгорецький замок

Podgooreckiy1 Підгорецький замок

Podgooreckiy8 Підгорецький замок

Podgooreckiy12 Підгорецький замок

Podgooreckiy19 Підгорецький замок

Podgooreckiy4 Підгорецький замок

Podgooreckiy3 Підгорецький замок

Podgooreckiy13 Підгорецький замок

Теги:
Напишіть відгук

Back to Top ↑