Полтавський краєзнавчий музей

poltavskij kraevedcheskij muzej Полтавський краєзнавчий музей

Засновано:
1891 р.
Фонд:
понад 200 тис. одиниць
Графік роботи:
щоденно з 9.00 до 17.00, в понеділок з 10.00 до 17.00, середа — вихідний
Місце розташування:
Полтавська область
м. , вул. Конституції, буд.2
Тел.: (05322) 7-42-34, 7-15-37, 2-09-19
На замітку:
вартість відвідування для дорослих — 5 грн., для дітей та студентів — 3 грн

на карті:

poltavskij kraevedcheskij muzej 2 Полтавський краєзнавчий музей

Шедевр українського бароко почав свою історію в 1903 році, коли вирішили спорудити нову будівлю Земської управи, яка за первинним проектом Олександра Ширшова повинна була з'явитися в стилі французького ренесансу. Але цей проект визнали не сучасним і вирішили затвердити новий від Василя Кричевського, який був розроблений в стилі українського модерну, саме по ньому з 1903 по 1908 рік зводили новий будинок Полтавського губернського земства.

Тут дуже яскраво виражається український стиль у зовнішній обробці і внутрішньому оздобленні інтер'єрів будівлі. У той час це викликало невдоволення імператора Миколи ІІ, так як це було своєрідним нагадуванням, що городяни не тільки частина Російської імперії, а й українці в першу чергу. Вже тоді третій поверх віддали під природний музей.

Після Жовтневої революції будівлю було повністю передано музею, який назвали Центральним пролетарським. Тут відразу ж з'явилося безліч цікавих залів та експозицій.

poltavskij kraevedcheskij muzej 3 Полтавський краєзнавчий музей

Під час Вітчизняної війни музей дуже сильно постраждав. На гроші архітекторів, художників, а також з ініціативи будівельників та інженерів в 50-х роках будівлю почали відновлювати власними силами. Але експозиція почала працювати лише в 1964 році.

Для музею дуже важливим був 2005 рік, так як йому дали диплом Першого Всеукраїнського фестивалю «Музей третього тисячоліття». Зараз тут зберігають близько 190 тисяч об'єктів старовини, що розмістилися в залах релігії і мистецтва, етнографії та історії, археології та багатьох інших. Для кожного його відвідувача тут знайдеться щось цікаве, тому не варто обділяти цей музей увагою.

poltavskij kraevedcheskij muzej 4 Полтавський краєзнавчий музей

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑