Потьомкінські сходи

Lestnica 15 Потьомкінські сходиБудівництво:
1837—1841 рр…
Кількість ступенів:
192 (споконвічно було рівно 200)
Довжина сходів:
142 метри
Місце розташування:
р. Одеса
з'єднує Приморський бульвар з пасажирським терміналом Одеського морського торговельного порту

на карті:

Lestnica 1 Потьомкінські сходи

Цікаве і веселе місто Одеса, завжди зачаровує своїх відвідувачів. І хто може похвалитися, що був в Одесі, але не піднімався по Потьомкінських сходах? Адже це особлива традиція гостей міста, піднятися по 192 сходинках і десяти прольотах в торгівельний порт. Колись сходинок було рівно 200, але при розширенні порту вісім з них засипали і вони залишилися під проїзною частиною. Довжина сходів становить 142 метри, вони були побудовані дуже перспективно, їх основа має 21,7 м, що набагато ширше верхньої частини, яка має всього 12,5 м. Саме така різниця дозволяє створити зоровий обман, адже, коли дивишся на сходи зверху, то здається, ніби ширина однакова по всій довжині. Якщо дивитися знизу, то сходи здаються дуже довгими.

Lestnica 14 Потьомкінські сходи

У 1825 році Франческо Боффо і Авраамом Мельников спроектували ці гігантські сходи, а побудовані вони були в 1837—1841 роках. У подарунок дружині Єлизаветі князь Воронцов дав розпорядження побудувати ці сходи, на що тоді витратив 800 тисяч рублів. Колись на місці сходів була стежка. Ці сходи стали всесвітньо відомими через фільм «Броненосець Потьомкін» (1925), в якому по цих східцях котиться коляска. Цей фільм нашумів по всіх екранах країни, сходи запам'яталися, і з тих пір їх почали називати Потьомкінські.

Lestnica 12 Потьомкінські сходи

Біля сходів запустили фунікулер, який з'єднує Приморську вулицю і Приморський бульвар. Перший був побудований ще в 1902 році, а в 1970-х його замінили ескалатором, після поломки якого, в 2005 році запустили новий фунікулер. Він має два вагони, в кожному з яких міститься по 12 людей. Час у дорозі — 1 хвилина 10 секунд. Потьомкінські сходи увійшли в десятку найкрасивіших сходів Європи, тому не варто упускати шанс прогулятися по них.

Lestnica 6 Потьомкінські сходи

Lestnica 8 Потьомкінські сходи

Lestnica 11 Потьомкінські сходи

Lestnica 5 Потьомкінські сходи

Lestnica 3 Потьомкінські сходи

Lestnica 10 Потьомкінські сходи

Теги:
Напишіть відгук

Back to Top ↑