Приморський бульвар у Одесі

primorskij bulvar v odesse Приморський бульвар у Одесі

Початок будівництва:
19 ст.
Довжина:
500 м
Пам'ятки:
Археологічний музей та пам‘ятник герцогу де Рішельє
Місце розташування:
Одеська область
м. , Приморський
На замітку:
сьогоднішнє ім'я бульвар отримав після ІІ світової війни

Бульвар на карті:

primorskij bulvar v odesse 3 Приморський бульвар у Одесі

Колись на місці сьогоднішнього бульвару розміщувалася фортеця, яка не раз захищала своїх власників від ворога, але час не залишив від неї навіть сліду. На її місці красиво розкинувся Миколаївський (як тоді його називали) бульвар, який став окрасою для головної принади Одеси — Потьомкінських сходів.

Дуже багато змінювалося з часом і доленосні подія в країні провокували зміна імен для цього бульвару. Після 1917 року його назвали на честь комісара-анархіста Олександра Фельдмана, а от Друга світова війна подарувала нове ім'я — Приморський бульвар, яке залишається і сьогодні.

primorskij bulvar v odesse 4 Приморський бульвар у Одесі

Стару частину міста прикриває від вітру саме цей невеликий бульвар, який має довжину всього 500 метрів. Він розташувався від Воронцовського палацу до будівлі Міської ради. У 70-х роках тут насадили молоді каштани та липи, які приєдналися до старих платанів і кленів.

У 2008 році, бульвар був на реконструкції і тут були виявлені сліди культури, що датується 6-5 ст. до н.е. але подальші розкопки не проводили, щоб не демонтувати бульвар. На цьому місці просто поставили скляний купол і створили міні-музей археології.

primorskij bulvar v odesse 5 Приморський бульвар у Одесі
primorskij bulvar v odesse 2 Приморський бульвар у Одесі

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑