Регіонально-ландшафтний парк Гранітно-степове Побужжя

pobyj 2 Регіонально ландшафтний парк Гранітно степове ПобужжяУтворений:
1994 р.
Площа:
6267 га
Протяжність:
70 км
Місце розташування:
Миколаївська область
на території Первомайського, Арбузинського, Доманівського та Вознесенського районів

на карті:

pobyj 3 Регіонально ландшафтний парк Гранітно степове ПобужжяУнікальна природа на найкрасивішій землі, де розташовані історичні святині української нації — гранітно-степове . Це один з найстаріших ділянок суші Євразії, який не був занурений у морські глибини вже близько 60 мільйонів років. Величезна кількість унікальних об'єктів живої природи саме звідси.
У 1994 році Миколаївська обласна рада вирішила створити тут регіональний ландшафтний парк Гранітно-степове . Трохи пізніше територію заповідника ще розширили, і до сьогодні її площа складає 6266 га. Він розташувався в межах чотирьох районів — Первомайського, Арбузинського, Доманівського та Вознесенського. Тут проводяться наукові дослідження, але він відкритий для туристів, а також для відпочинку населення.

pobyj 1 Регіонально ландшафтний парк Гранітно степове Побужжя

У крутих кам'янистих берегах тут тече Південний Буг, майже на 40 км. Крім того, він утворив тут вузький каньйон з гранітними скелями, водоспадами, порожистим руслом і островами. Коли ви побачите Гранітно-степове Побужжя, то переконаєтеся, що це, як інша гірська країна, що розташувалася в степу України.
У складі флори парку налічується понад 900 видів судинних рослин, чотири з них занесені до Європейського Червоного списку, а 27 — до Червоної книги України. 90% всієї території займають висококласні чорноземи.

pobyj 4 Регіонально ландшафтний парк Гранітно степове Побужжя

Крім того, для багатьох тварин каньйон також став притулком, оскільки навколо землі розорюють і їм нікуди подітися. Тут не менше 9 тисяч видів комах, до Червоної книги України занесено 51 з них. Хребетні тварини наблизилися до цифри 300, 46 з них перебувають під охороною держави, серед них шемая дунайська, орел — карлик, мурена дніпровська, жовтобрюх та інші. А популяція полоза лісового є єдиною, що збереглася в степовій зоні Європи.
Варто врахувати і те, що тут таїться унікальний оздоровчий потенціал, так як є запаси лікувальних радонових вод. Також це улюблене місце для скелелазів, а мальовничі ландшафти зможуть підкорити будь-кого.

pobyj 5 Регіонально ландшафтний парк Гранітно степове Побужжя

pobyj 6 Регіонально ландшафтний парк Гранітно степове Побужжя

pobyj 7 Регіонально ландшафтний парк Гранітно степове Побужжя

pobyj 8 Регіонально ландшафтний парк Гранітно степове Побужжя

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑