Регіональний ландшафтний парк «Клебан-Бик» (центральне відділення)

regionalnij landshaftnij park kleban bik tsentralnoe otdelenie Регіональний ландшафтний парк Клебан Бик (центральне відділення)

Створений:
2000 р.
Площа:
2 900 га
Місце розташування:
Донецька область
Костянтинівський р-н., с. Олександро-Калинове
Тел.: (06272) 9-45-75
На замітку:
у 2010 році регіональний ландшафтний облаштувався масштабною мережею рекреаційних екологічних маршрутів з розгорнутою інфраструктурою

Парк на карті:

regionalnij landshaftnij park kleban bik tsentralnoe otdelenie 2 Регіональний ландшафтний парк Клебан Бик (центральне відділення)

У цьому молодому парку старовина набуває нове життя, вже як експонат природного заповідника. Саме тут ви маєте можливість не просто побачити, а й доторкнутися до того, що земля приховувала не один мільйон років своїм покровом, приміром, піщані пласти, які вміщують фрагменти скам'янілостей представників фауни і флори, що населяли землю в дні, коли тут панувало море .

На цих пагорбах завжди було зручне стратегічне розміщення для древніх племен, тут були пережиті багато злетів і падінь наших предків. Багато хто з них панував тут, перемагав і пізнавав гіркий смак поразок. Ця земля несе в собі дух історії, який може відчути кожен, кому це не чуже.

Крім того, тут і геологічний пам'ятник природи, так як тут є оголення корінних гірських порід на берегах водосховища Клебан-Бик, це визнали в 1975 році, саме тоді й вирішили створити тут парк-заповідник.

regionalnij landshaftnij park kleban bik tsentralnoe otdelenie 3 Регіональний ландшафтний парк Клебан Бик (центральне відділення)

На самому початку 2000 року тут створили регіональний ландшафтний парк «Клебан-Бик», який включав не тільки геологічні природні комплекси, але й красиві водні простори водосховища.

З часом парк все більше нового набуває і починає мати історико-культурне значення, а його межі розширили до 2 900 гектарів природно-заповідної території.

Вже в 2010 році тут з'являються рекреаційні екологічні маршрути з досить розгорнутою інфраструктурою, які забезпечують доступ до самих унікальних природнихпам'яток, але не допускають їх випадкового або навмисного пошкодження, так як тут є охорона. Кожен з нас може знайти тут щось цікаве для себе, і відчути всю потужність і старання наших предків відвоювати ці прекрасні землі.
regionalnij landshaftnij park kleban bik tsentralnoe otdelenie 5 Регіональний ландшафтний парк Клебан Бик (центральне відділення)
regionalnij landshaftnij park kleban bik tsentralnoe otdelenie 6 Регіональний ландшафтний парк Клебан Бик (центральне відділення)
regionalnij landshaftnij park kleban bik tsentralnoe otdelenie 7 Регіональний ландшафтний парк Клебан Бик (центральне відділення)
regionalnij landshaftnij park kleban bik tsentralnoe otdelenie 8 Регіональний ландшафтний парк Клебан Бик (центральне відділення)
regionalnij landshaftnij park kleban bik tsentralnoe otdelenie 9 Регіональний ландшафтний парк Клебан Бик (центральне відділення)

Теги: , ,
Comments are closed.

Back to Top ↑