Шахський палац в Одесі

shahskij dvorets v odesse Шахський палац в Одесі

Збудований:
1852 р.
Архітектор:
Фелікс Гонсіоровський
Місце розташування:
Одеська область
м. , вул. Гоголя, 2
На замітку:
після реставрації 2000—2004 років повернув собі усю велич

Замок на карті:

shahskij dvorets v odesse 2 Шахський палац в Одесі

Кожен створений майстром своєї справи шедевр вміщує в собі його душу, яку він як-би вивертає на виворіт таким способом. Один з таких величних шедеврів належить відомому польському архітектору Феліксу Гонсіровському, який в Одесі створив будинок-замок для польського магната Зенона Бржозовського.

Хоча замок належав півстоліття родині цих магнатів, тут довгий час жив і один з найбагатших одеських городян Федір Рафалович. Потім цей замок стає орендованою резиденцією для перського шаха Мохаммада Алі, якому він і зобов'язаний своєму справжньому імені — Шахський палац. Тут навіть готувалися до повернення до влади Іранського правителя з династії Каджарів.

Після революції, як і багато інших будівель, цей Шахський замок націоналізують. Тут починають розміщуватися різні організації Радянської держави, які досить швидко змінюють один одного. Але з'являється одна велика проблема, так як всі вони хотіли пристосувати будівлю під свої потреби, його повільно знищують, безжально вбиваючи внутрішні декори. Тут легко зносять красиві кахельні печі та паркет з цінних порід дерева, крім того забирають мармурову обробку, меблі старих заслужених майстрів, картини, статуї і все інше.

shahskij dvorets v odesse 3 Шахський палац в Одесі

Друга світова війна значних збитків для замку не принесла. Після цього замок потрапив у руки умільців, тут розмістився Будинок творчості, можна сказати, що замок знову засяяв своєю внутрішньою красою. Але це тривало не довго, адже під час перших років незалежності України замок занепав, були розбиті вікна, обвалювалася штукатурка, вибиті двері). Допоміг Морський транспортний банк, який в 2000—2004 році переобладнав замок під свої потреби, але за допомогою спеціалізованого науково-проектного архітектурно-реставраційного бюро «Архпроект — МДМ».

Сьогодні Шахський палац знову блищить величністю, а ви можете насолодитися цим втіленням мистецтва.

shahskij dvorets v odesse 4 Шахський палац в Одесі

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑