Шайтан-Мердвен або Чортові сходи

4lestnica16 Шайтан Мердвен або Чортові сходиВисота:
578 м.
Статус:
пам'ятний природний заповідник
Вхід в перехід є:
поблизу селищ Обвального, Понизівка, Паркового і Фороса
Сьогодні з'єднує:
стару дорогу Ялта — Севастополь та Ай-Петринську яйлу

Перевал на карті:

4lestnica10 Шайтан Мердвен або Чортові сходиШайтан-Мердвен (Шайтан в перекладі означає «чорт», мердвен — «») або Чортові  — це дуже важливий колись гірський перевал Головної гряди Кримських гір, він був дуже надійним.

Ще з новокам’яного століття перевал пов'язував кримське передгір'я з Південним берегом. Але цей гірський перехід був дуже важким і всі втомлені мандрівники не раз чортихалися в дорозі, особливо на важких ділянках, по яких пролягали Чортові . Саме тому вона отримала тку кримсько-татарську назву Шайтан-Мердвен. Це досить дивна назва, трохи демонічна, повна таїнства і якоїсь остраху, але саме її загадковість дуже часто приваблює сюди подорожніх.

 

Цей перевал побудували, так як раніше кам'яна стіна була захистом, разом з обривами і прірвами, вона не пропускала загарбників-кочівників, але з часом знадобилися стежки для візків і пішоходів, які змогли б пов'язати південь і північ півострова.

Сьогодні по цих гірських сходах піднімаються тільки туристи. Висота самого перевалу 578 метрів над рівнем моря, а довжина приблизно один кілометр. Поки тут не почали з'являтися звичайні сучасні дороги, цей гірський перевал вважався дуже зручним. Прогулятися по перевалу справжня насолода, тут знаходиться дуже красивий лісовий схил, всюди скелі і глиби вапняків, які зірвалися з обриву Головної гряди. Невеликі долини, які залишають тимчасові водяні потоки. Зараз тут вже не проїде візок з кіньми, так як багато зруйновано, але у вас ще є шанс пройтися по перевалу.

4lestnica13 Шайтан Мердвен або Чортові сходи

4lestnica8 Шайтан Мердвен або Чортові сходи

4lestnica9 Шайтан Мердвен або Чортові сходи

4lestnica12 Шайтан Мердвен або Чортові сходи

4lestnica5 Шайтан Мердвен або Чортові сходи

4lestnica15 Шайтан Мердвен або Чортові сходи

4lestnica14 Шайтан Мердвен або Чортові сходи

4lestnica17 Шайтан Мердвен або Чортові сходи

4lestnica21 Шайтан Мердвен або Чортові сходи

4lestnica11 Шайтан Мердвен або Чортові сходи

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑