Софійський собор

Sofiya Kievskaya9 Софійський собор

Час заснування:
ХІ століття
Засновник:
Ярослав Мудрий
Графік роботи:
10:00 — 18:00, в середу до 17:00
четвер — вихідний
Місце розташування:
м.
вул. Володимирівська, 24
тел.: (044) 278-62-62
На замітку:
вартість входу на територію — 3 грн.
вартість екскурсії — 40 грн.

на карті:

Sofiya Kievskaya13 Софійський собор«Собор Святої Софії», «Свята Київська», «Національний заповідник Київська» — це все назви Софійського собору. Але, як би його не називали, він завжди був і буде величною пам'яткою візантійської і давньоруської архітектури. У наші дні Київська привертає увагу своїм інтер'єром, а в особливості унікальними по красі численними фресками та мозаїками 11 століття. У цьому Національному заповіднику досі зберігається близько 260 квадратних метрів мозаїки і трьох тисяч квадратних метрів фрески.

Софія Київська була побудована з ініціативи Ярослава Мудрого, який відразу задумував її, як головний храм Київської Русі. В першій половині 11 століття, в самому центрі Стародавнього Києва звели храм (його первісний вигляд значно відрізнявся від сучасного). У візантійському стилі виконали майстри Софійський собор, надаючи йому пірамідальну структуру і 13 куполів. Прийнято думати, що є головний купол і 12 маленьких, що символізує Ісуса Христа і 12 апостолів.

Sofiya Kievskaya10 Софійський собор

Софія Київська часто піддавалася нашестю орди, багато разів була розграбована, але не руйнувалася. Відродження її прийшло разом з приходом митрополита Петра Могили. А на початку 1633 почалася її реконструкція і до 1688 була завершена завдяки гетьману Івану Мазепі. Саме тоді, замість візантійського стилю, храм знайшов стиль бароко, а замість 13 куполів, з'явилося 17. Це вже майже сучасний вигляд Софії, якщо не враховувати дрібних деталей.

До нас дійшла частина мозаїчного живопису Софійського собору, яка була виконана київськими художниками. У головному храмі Київської Софії, в кінці апсиди знаходиться «Богоматір-Оранта», це зображення називають «Нерушимою стіною». Нижче є фриз, де розташовується мозаїка «Причастя», а під ним знаходиться цілий пояс з мозаїчними зображеннями отців церкви в ріст. У самому куполі виконано погрудне зображення Вседержителя, підтримуваного чотирма архангелами (з них зберігся всього один). Є ще кілька мозаїчних зображень і навіть залишки декоративних прикрас у вигляді різних орнаментів.

Сьогодні, Софія Київська — це національний музей, який внесений до списків Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Sofiya Kievskaya6 Софійський собор

Sofiya Kievskaya11 Софійський собор

Sofiya Kievskaya4 Софійський собор

Sofiya Kievskaya7 Софійський собор

 

Теги: , ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑