Соляна шахта, м. Соледар

sol22 Соляна шахта, м. СоледарПерша введена в експлуатацію :
1881 р.
Протяжність:
близько 200 км
Графік роботи:
10:00 — 16:00
вихідні — понеділок, вівторок
Місце розташування:
Донецька область
м. , вул. Жовтнева, 11
тел.: +38 (0627) 44-25-73, 44-30-86, 44-25-38
На замітку:
на глибині 300 м діє спелеосанаторій «Соляна симфонія» на 110 місць, де лікують захворювання дихальних шляхів

Шахта на карті:

sol10 Соляна шахта, м. Соледар

Історичні відомості стверджують, що тисячоліття тому люди могли отримати життєво важливий мінерал при випаровуванні його з ропи Торських і Бахмутський озер, які були на місці сьогоднішнього родовища кам'яної солі — Артемовського. У 1880 році, вчений А. Карпінський довів, що в українському степовому краї є величезні соляні запаси, через які багато століть лягав знаменитий чумацький шлях за сіллю в Крим. Перша соляна шахта була відкрита тут в 1881 році. У товщі землі було виконано більше ста підземних робіт, в результаті яких утворилася система протяжністю в більш ніж 200 км. Їх розміри просто разючі, в деяких місцях, висота сягає 30 метрів.

sol11 Соляна шахта, м. Соледар

Маршрут проходження по шахті складає близько 700 метрів, що включає навіть зворотну дорогу до стовбура. Спуск у шахту проводиться в кліті (ліфті). За опрацьованими галереям рудника проводять екскурсії. Стеля, стіни, фігури, дерева — все зроблено з солі. Можна вважати, що прогулюючись тут, ви гуляєте по самому дну стародавнього моря. Тут є футбольне поле, лабіринти, підземна галерея, концертний зал, соляна шкатулка, дивовижні соляні фігури (гноми, яких вважають хранителями підземного царства, пальма з солі і багато чого іншого).

sol7 Соляна шахта, м. Соледар

Крім екскурсій, тут розташований спелеосанаторій «Соляна симфонія», в якому з великим рівнем успіху лікують бронхіальну астму, астматичний та обструктивний бронхіт, хронічну пневмонію, дерматит, алергічний риніт, середню форму псоріазу, а також зниження імунітету і захворювання щитовидної залози. Особливо це ефективно позначається на дітей. Санаторій розрахований на 110 місць. Але навіть двогодинна екскурсія буде корисною для дихальної системи.

sol5 Соляна шахта, м. Соледар

sol27 Соляна шахта, м. Соледар

sol21 Соляна шахта, м. Соледар

sol24 Соляна шахта, м. Соледар

sol23 Соляна шахта, м. Соледар

sol6 Соляна шахта, м. Соледар

sol20 Соляна шахта, м. Соледар

sol3 Соляна шахта, м. Соледар

Теги: , ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑