Стара біржа Одеси

staraja birzha odessi Стара біржа Одеси

Дата відкриття:
1837 р.
Архітектор:
Франц Карлович Боффо
На сьогодні:
мерія міста
Місце розташування:
Одеська область
м. , пл. Думська, 1

на карті:

staraja birzha odessi 2 Стара біржа Одеси

Одеса завжди заробляла на торгівлі та порті, тому в 1837 році було відкрито біржову будівлю на найбільш почесній вулиці міста — Приморському бульварі. Проект самої будівлі виконував відомий італійський архітектор Франц Карлович Боффо. Архітектурна цінність в тому, що з самого початку в планах була споруда помпезного будинку, і таким він і був, а будівництво його зайняло цілих вісім років.
Тридцять років від відкриття біржі, через збільшення числа торгових операцій і того, що в будівлі знаходився адміністративний центр, вона потребувала перебудови для збільшення її площі. З 1871 по 1873 роботи були успішно проведені під ретельним керівництвом архітектора Ф. Моранді. Але служити торговцям будівля продовжувала ще тільки 20 років. У 1892 році відкрили нову біржу на вулиці Поліцейській (сьогодні — Пушкіна). Тут же залишився адміністративний центр міста, як і сьогодні.

staraja birzha odessi 3 Стара біржа Одеси

Стара будівля Боффо дуже приваблювала своєю оригінальністю і красою, тут красиві тераси, колони, розкішні напівциркульні вікна, висотою в два поверхи. Перебудова в 1871-73 роки представила будівлю в такому вигляді, в якому ми бачимо її сьогодні. Були добудовані ризаліти з боків центрального фасаду, а також виконана прибудова у внутрішньому дворі. Будівля позбулася відкритого дворика, адже один ряд колон замінили вікнами, а центральний вхід — стіною, що перетворило його в сьогоднішній Білий зал.
Внутрішній інтер'єр в основному має коридорне планування, по якому приміщення розміщені на одній стороні. Перекриття — це підвісні стелі з дерева. Крім того, тут назавжди залишилася статуя покровителя торгівлі Меркурія, а також богині родючості і благоденства Церери — вони стали символом постійного розвитку.

staraja birzha odessi 4 Стара біржа Одеси

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑