Свято-Нікольський храм Севастополя

svjato nikolskij hram sevastopolja 7 Свято Нікольський храм Севастополя

Будівництво:
1857—1879 рр.
Архітектор:
Олександр Авдєєв
Стан:
діючий
Графік роботи:
щоденно проводяться богослужіння
Місце розташування:
АР Крим
м. , вул. Богдановича
На замітку:
належить православній громаді

на карті:

svjato nikolskij hram sevastopolja Свято Нікольський храм Севастополя

У підсумку 349-денної оборони Севастополя загинуло близько тисячі воїнів, які були поховані так само, як і боролися — плечем до плеча. Так з'явилося Братське кладовище в Севастополі. Саме через ці події починають будівництво храму-пам'ятника на славу Св. Миколая, на вершині пагорба Севастополя.

Спочатку проект храму на Братській могилі довірили А. Штакеншнейдер, але його абсолютно переробив і втілив у життя Олексій Авдєєв, який за нього отримав звання академіка архітектури.

5 вересня 1857 вважають офіційною датою початку будівництва храму, всього через два роки його урочисто відкрили. Хоча освятили храм тільки в 1870-му році, коли були закінчені всі оздоблювальні та внутрішні роботи.

У народі ця церква отримала назву «каплиці Миколи Морського» або каплиці-піраміди. Сюди здійснювали масові паломництва в честь загиблих солдатів. Спочатку церкву розписували дуже відомі художники і іконописці, але чорноморське повітря змусило фарби «поплисти» з часом. Це змусило почати фресковий розпис мозаїкою. Роботи над ними тривали довгих 6 років і були закінчені тільки в 1893 році.

Після Другої світової війни пошкодили стіни і втратили половину мозаїки, також обрушилася частина піраміди з хрестом, який розколовся на три частини. Але з 1971 року її почали відновлювати, а в кінці 1988 — сюди почала повертатися духовне життя. У 1994 році храм передали православній громаді, яка проводить тут щоденні богослужіння по сьогоднішній день.

svjato nikolskij hram sevastopolja 3 Свято Нікольський храм Севастополя
svjato nikolskij hram sevastopolja 4 Свято Нікольський храм Севастополя
svjato nikolskij hram sevastopolja 5 Свято Нікольський храм Севастополя
svjato nikolskij hram sevastopolja 6 Свято Нікольський храм Севастополя

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑