Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра

Pe4erskaya1 Свято Успенська Києво Печерська Лавра

Час заснування:
1051 р.
Засновник:
Антоній Печерський
Графік роботи:
щоденно з 09:00 до 18:00
у літній період з 08:00 до 20:00
Місце розташування:

вул. Лаврська, 15
тел.: 255-11-05
На замітку:
входить до списку Семи чудес України

на карті:

[nggallery id=2]

На правому березі Дніпра велично підносяться золоті куполи Києво-Печерської Лаври — колиски чернецтва на Русі, спадку Пресвятої Богородиці і твердині православної віри.

Монастир Печерської Лаври був заснований ще в ХІ столітті, а всі наступні 9 століть забудовувався. Сама назва «Печерська» походить від знайдених на території печер, в яких заселялися перші монахи. А Лавра — це вельми почесне звання, яке колись надавали дуже значним і великим монастирям.

Сама архітектура монастиря справляє грандіозне враження, вона підкорює, а відблиски куполів і дзвіниць просто засліплюють очі. До самої середини ХХ століття найвищою будовою в Києві вважалася Велика Лаврська дзвіниця. Помилуватися панорамою Києва з її вершини — це сама насолода.

Будови Монастиря майже всі датуються ХІІ-ХІІІ століттями. Вони є хорошим прикладом архітектурного стилю Українського Бароко. Своє існування Лавра почала в 1051 році. До наших днів з часів 12 століття, збереглася тільки одна церква (до неї були внесені лише незначні архітектурні зміни). Назва цієї церкви «надбрамна» (Церква Святої Трійці над брамою), так як вона знаходиться над воротами головного входу. Над її створенням працювали грецькі зодчі та іконописці, брав участь у розписі і преподобний Аліпій. Вона збереглася крізь стільки століть, незважаючи на численні набіги, руйнування і різного роду негоди.

Києво-Печерська Лавра була своєрідною академією для православних ієрархів і грала роль духовного, культурного, соціального та просвітницького центру східнослов'янських земель. Її не обминали увагою жоден з російських государів. За час свого існування Києво-Печерська Лавра переживала дуже складні часи, особливо після Жовтневої революції і під час Другої Світової війни. Лише недавно був відновлений Свято-Успенський собор, який підірвали під час Великої Вітчизняної війни.

Сьогодні територія Лаври відкриває перед відвідувачами безліч виставок і музеїв. Наприклад, музей коштовностей, який відкриває безцінне зібрання давніх цінностей Київської Русі. Це Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник.

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑