Свято-Успенський собор Полтави

svjato uspenskij sobor poltavi Свято Успенський собор Полтави

Початок будівництва:
1751 р.
Архітектор:
Стефан Сабанський
Графік роботи:
щоденно, початок богослужінь о 06:00
Місце розташування:
Полтавська область
м. , Соборний майдан
Тел.: (05322) 7-31-77
На замітку:
належить до УПЦ КП: Полтавська єпархія

на карті:

svjato uspenskij sobor poltavi 2 Свято Успенський собор Полтави

У Полтаві на Івановій горі стоїть Успенський собор, який здавна вважали «соборним», тобто головним храмом фортеці. Перша згадка в документах датується 1695 роком. У той час він був схожий на інші храми, він зводився з дерева і мав досить маленьку двоярусну дзвіницю.

У 1748 році було прийнято рішення про будівництво кам'яної споруди для собору, для чого найняли архітектора Стефана Стабанського. Але нестача фінансів затримала будівництво на три роки, і воно тривало ще двадцять років, а було закінчено лише в 1770 році. Але богослужіння тут проводилися весь час в дерев'яному соборі.

У 1774 році почали і будівництво красивої дзвіниці, але і тут не вистачало фінансових можливостей і будівництво закінчилося лише через двадцять сім років, хоча храм Іоанна Предтечі діяв в її стінах ще з 1787 року.

svjato uspenskij sobor poltavi 3 Свято Успенський собор Полтави

Статус кафедрального привласнили Успенському собору в 1847 році. Цей статус зажадав нової модернізації церкви, яку проводили лише через півстоліття, тобто в 1899 році. Саме тоді було приведено в порядок внутрішнє оздоблення собору, а його місткість дозволяла приймати десять тисяч чоловік.

Після війни і інших подій масштабна реставрація була проведена лише в 1974 році і була приурочена до 800-річчя міста Полтави. За результатами цих робіт у будівлі храму відкрили музей міста, а потім і виставку сучасних художників. Богослужіння вирішили відновити в 1993 році, тут була православна церква Київського патріархату. У 1999 році почали реконструкцію, яка трохи затягнулася. У 2004 році Свято-Успенський кафедральний собор відкрили.

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑