Театр російської драми ім. О. С. Пушкіна

teatr russkoj drami im aspushkina Театр російської драми ім. О. С. Пушкіна

Відкрито:
17 листопада 1933 р.
Тип:
драматичний
Керівник:
Васильєв Олександр Павлович
Каса працює:
з 11-00 до 19-30, перерва з 15-00 до 16-00
Місце розташування:
Харківська область
м. Харків, вул. Чернишевського, 11
тел.: (057) 717-98-37 (каса), 706-13-77, 706-13-81
На замітку:
репертуар — російська та світова класична й сучасна драматургія

на карті:

teatr russkoj drami im aspushkina 2 Театр російської драми ім. О. С. Пушкіна

У столиці Української республіки — Харкові з'явився театр російської драми, а саме в 1933 році. Його поява пов'язана з пропагандою російської культури на теренах усієї соціалістичної республіки. Першим художнім керівником театру став режисер Микола Васильович Петров.
Широку популярність російська драма отримала завдяки друкарні, яка працювала при театрі і друкувала буклети, газети і навіть цілі книги. Крім того, дуже популярними тут стали театральні студії та творчі вечори, які проводилися досить часто.
Коли столицю перенесли до Києва, театру позбавили друкарні і багатьох привілеїв, тому керівник покинув його. Його місце зайняв А. Крамов, який продовжував керувати ним упродовж п'ятнадцяти років. Своє нове ім'я театр отримав в день 150-річчя з дня народження Олександра Пушкіна, з тих пір він став — Харківський державний російський драматичний театр імені А. С. Пушкіна.

teatr russkoj drami im aspushkina 3 Театр російської драми ім. О. С. Пушкіна

У 1971 році театр нагородили званням «академічний», але вже в 1978 році сталася страшна трагедія — будівлю зруйнувала пожежа, і трупі ніде толком було працювати. Великою радістю для трупи було повернуться в повністю оновлену будівлю в 2004 році. Реставрацію проводили архітектори Другак Олександр і Рабинович Михайло. Під час процесу театрові подарували класичні театральні форми, а крім того нову красиву сцену, фойє і комфортний глядацький зал.

teatr russkoj drami im aspushkina 4 Театр російської драми ім. О. С. Пушкіна

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑