Царський курган

kyrgan4 Царський курган

Час заснування:
 IV ст. до Р.Х.
Статус:
пам'ятник похоронної архітектури
Графік роботи:
09:00 — 18:00
Місце розташування:
АР Крим
м. Керчь, вул. Свердлова, 22
тел.: 5-47-13
На замітку:
вартість для дорослих — 15 грн.
для дітей — 5 грн.

Замок на карті:

kyrgan5 Царський курган

У місті Керч з вершини гори Мітрідат дуже добре видно два сірих пагорба. Це відомі Мелек-Чесменський і Царський курган. Вони вміщують у собі кам'яні склепи, які стали німими свідками колишньої слави Пантікапея. Ці пам'ятники були побудовані приблизно в 4 столітті до нашої ери.
Царський курган знаходиться приблизно в 5 км від Керчі. Його власником був боспорський цар, але точно невідомо який, є припущення, що Левком І (389 — 349 рр… До Р.Х.), саме при ньому Боспор досяг економічного розквіту і могутності.

kyrgan6 Царський курган

Ця споруда складається з коридору і похоронної камери. Стіни складаються з величезних квадратів вапняку. 36 метрів становить довжина коридору, його звели 11 рядів плит, які послідовно нависають уступами, що значить: в загробний світ шлях простому смертному близький, але далекий з нього вихід.

Відкрили Царський курган у 1837 році, в період відомої «золотої лихоманки». Але, на превеликий жаль археологів, курган виявився абсолютно порожнім. Для дослідників залишилися всього лише залишки дерев'яного саркофага і кілька зразків глиняного посуду. Причиною цього стало те, що гробницю розграбували ще в давнину.
На сьогодні, і курган і сам склеп стали доступними для огляду.

kyrgan7 Царський курган

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑