Центральний парк ім. Максима Горького

tsentralnij park im maksima gorkogo Центральний парк ім. Максима Горького

Закладений:
1893—1895 рр.
Площа:
130 га
Місце розташування:
Харківська область
м. Харків, вул. Сумська, 81
тел.: (057) 702-11-84
На замітку:
На території парку знаходяться кінотеатр «», дитяча залізниця, підвісна канатна дорога, тенісні корти тощо

Парк на карті:

tsentralnij park im maksima gorkogo 2 Центральний парк ім. Максима Горького

В кінці 19 століття був заснований Миколаївський парк, який займав площу 40 га і створювався силами жителів міста для того, щоб проводити масові гуляння, відпочивати і розважатися. Своє ім'я він тоді отримав на честь цесаревича Миколи ІІ. Але до того часу, поки він був відкритий (в 1907 році) завдяки бажанню адміністрації міста і жителів, його збільшили ще в 2,5 рази. Причому безліч дерев, що перебували за кованим парканом, красиво прикрашали таблички з іменами тих, хто їх садив.

У 1919 році парку привласнили нове ім'я «Комунальний», і його площа продовжувала збільшуватися і вже до 1932 року становила 130 га, які вже перебували в межах міста. Коли проходило святкування сімдесятиріччя російського письменника Горького, парк отримав своє нинішнє ім'я — парк ім. Максима Горького.

tsentralnij park im maksima gorkogo 3 Центральний парк ім. Максима Горького

Ще в довоєнні часи тут відкрили Зелений театр і музичні естради, а також кінотеатр, павільйон-читальня, красиве атракціонне містечко і дитячу залізницю. Поступово це місце стало улюбленим не тільки для самих мешканців міста, але і для всіх туристів.

У 2011 році парк закрили на масштабну реконструкцію, яка має в проекті переродження його в красивий Український Діснейленд.

tsentralnij park im maksima gorkogo 4 Центральний парк ім. Максима Горького
tsentralnij park im maksima gorkogo 5 Центральний парк ім. Максима Горького

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑