Церква Святого Василія Великого

Cerkov Vasiliya Svyatogo1 Церква Святого Василія ВеликогоЧас заснування:
1190 р.
Засновник:
Рюрик Ростиславович
Графік роботи:
щодня відбуваються богослужіння
Місце розташування:
Житомирська область
м. Овруч
комплекс Свято-Василівського жіночого монастиря
Належність:
Українська православна Московського патріархату

Церква на карті:

Sv Vasiliy Velikiy2 Церква Святого Василія Великого

Святий Василій Великий мав незвичайні здібності, велике бажання знань, надзвичайно швидкий розум, а також фінансову заможність, це допомогло відкрити йому дорогу до кращих шкіл та професорів. Він був аскетом і богословом за своєю природою. Коли він служив архієпископом Кесарії у Каппадокії, він був зарекомендований, як захисник віри, оповідач, організатор, письменник, опікун сиріт та вбогих, реформатор богослужіння і законодавець монашого життя в монастирях. Церква дала йому титул Великого за його заслуги і сьогодні вшановує його пам'ять в день його смерті 14 січня.
Храм Святого Василя — найстаріший храм Овруча, який побудували в 1190 році на місці, де стояла стара дерев'яна церква, зведена в 997 році. Засновником цього храму був Рюрик Ростиславович, але є писання, які свідчать, що його збудували завдяки Великому князю київському Володимиру, після того, як він прийняв християнську віру і вибрав собі ім'я Василь.

Cerkov Vasiliya Svyatogo15 Церква Святого Василія Великого

Цей храм переживав безліч руйнувань і в 1321 році був остаточно зруйнований литовським князем Гедиміном. Саме на тих самих руїнах в 16 столітті звели дерев'яну церкву, яка також мала не довгу долю, вона згоріла. Наступна також була дерев'яна, але в 1734 році її розібрали. У 1848 році впали і склепіння храму, тобто руїни.
Всього три апсиди залишилися від давньоруської церкви і частина північної стіни. У 1876 році біля церкви була зведена каплиця, яку на початку 20 століття розібрали, щоб хоч трохи зберегти досить цінну пам'ятку архітектури 12 століття, тут виконали реставраційні роботи, під керівництвом архітектора Щусєва. Він намагався в точності повторити будови того часу, без змін і поправок.

Cerkov Vasiliya Svyatogo16 Церква Святого Василія Великого

Після реставрації тут був відкритий жіночий монастир, який діяв до 1935 року, потім його закрили. І лише в 1990 році церкву відкрили для богослужінь, а при її будівлі зробили жіночу обитель.

Cerkov Vasiliya Svyatogo3 Церква Святого Василія Великого

Cerkov Vasiliya Svyatogo13 Церква Святого Василія Великого

 

Cerkov Vasiliya Svyatogo14 Церква Святого Василія Великого

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑