Урицькі скелі. Тустань

Urickie1 Урицькі скелі. Тустань

Вік:
більше 55 мільйонів років
Висота скель:
до 50 метрів
Статус:
Національний історико-культурний заповідник
Місце розташування:
Львівська область
Сколівський район
с. Урич

на карті:

Urickie4 Урицькі скелі. Тустань

Урицькі скелі абсолютно не мають аналогів у Європі, це унікальний пам'ятник археології і природи національного значення. На лівому березі річки Урічанка, недалеко від села Урич (Сколівський район) над лісом піднеслися скелі, які мають до 50 метрів висоти. Ці скелі — це ерозійні останки пісковиків палеоцену.
Це видатний археологічний пам'ятник. Саме тут були знайдені залишки будівельних конструкцій, які відносяться до частин Тустанской давньоруської фортеці. Саме ця фортеця дозволяла протистояти татаро-монгольським завойовникам. У цих скелях до сьогодні можна знайти гроти, колодязі, підземні ходи.

Urickie3 Урицькі скелі. Тустань

Скелі Урицькі стали цікавими для сотень туристів, вони є частиною історико-ландшафтного комплексу «», який в свою чергу входить до складу національного парку «Сколівські Бескиди». Приблизний вік цих скель складає близько 55 мільйонів років.
7 груп скель увійшло в комплекс Урицьких пісковиків: Гострий Камінь, Камінь, Жолоб, Мала Скеля, Хрест, Гулько і безіменна скеля.
Фортеця вражаюча і неповторна, але при цьому виглядає настільки неприступною. Вона знаходиться на висоті 40-80 метрів над рівнем долини і оточена унікальним поєднанням дерев'яної архітектури і природних скель.

Urickie2 Урицькі скелі. ТустаньТут можна знайти багато печер, що утворилися в природних тріщинах, або ж рукотворних печер. Ще однією особливістю стало природна вітрова ерозія скель, які зараз в загальних рисах чимось нагадують бджолині соти.
Самими сенсаційними археологічними знахідками стали дерев'яні конструкції Х століття, але крім них тут було знайдено безліч різних виробів і знаків. Вони говорять про те, що раніше населення різних культур використовували ці скелі, як святилище. І хоча матеріалів тут знайдено багато, все одно археологи продовжують знаходити все нові і нові речі.
Urickie7 Урицькі скелі. Тустань
Urickie26 Урицькі скелі. Тустань
Urickie27 Урицькі скелі. Тустань

Urickie33 Урицькі скелі. Тустань

Urickie25 Урицькі скелі. Тустань

Urickie19 Урицькі скелі. Тустань

Urickie10 Урицькі скелі. Тустань

Urickie11 Урицькі скелі. Тустань

Urickie29 Урицькі скелі. Тустань

Urickie30 Урицькі скелі. Тустань

Urickie20 Урицькі скелі. Тустань

Urickie23 Урицькі скелі. Тустань

Urickie31 Урицькі скелі. Тустань

Urickie32 Урицькі скелі. Тустань

Urickie9 Урицькі скелі. Тустань

Urickie12 Урицькі скелі. Тустань

Urickie14 Урицькі скелі. Тустань

Urickie22 Урицькі скелі. Тустань

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑