Успенський собор у Харкові

uspenskij sobor v harkove Успенський собор у Харкові

Період будівництва:
1777—1780 рр.
Стиль:
бароко (храм)
класицизм (дзвінниця)
Графік роботи:
щоденно проходять богослужіння
Місце розташування:
Харківська область
м. , вул. Університетська, 11
На замітку:
тут часто проходять концерти органної музики

на карті:

uspenskij sobor v harkove 2 Успенський собор у Харкові

У 1771 році, на місці, де колись уже стояв дерев'яний храм був закладений перший камінь для будівництва. Гроші для нього збирали по всюди, допомагали прихожани, подаяння і засоби церкви. Будівництво завершили в 1777 році, але головний престол освятили лише в 1780 році. А внутрішні роботи в храмі тривали ще близько трьох років.
Крім того, тут почали будівництво дзвіниці в 1821 році, таке рішення ухвалили на зборах харківського приходу. Її будували на честь перемоги у війні 1812 року, а ім'я їй дали на честь переможця — Олександрівська. Проект виконав Євген Васильєв, який і спостерігав за процесом будівництва, потім його справу продовжив Андрій Тон. Головний престол дзвіниці собору було освячено в листопаді 1833 року.
У 1862 році, влітку, успенська дзвіниця (найвища архітектурна домінанта міста) отримала прикраси у вигляді чотирьох циферблатів вироблених у Франції. А ще через рік, на місце самого великого дзвону поставили шістнадцятитонного гіганта, який подарував завод братів Рижов. А в кінці 19 століття, собор обзавівся вже і каплицею.

uspenskij sobor v harkove 3 Успенський собор у Харкові

Зовнішній декор храму витриманий в стилі бароко і його підкреслюють характерні елементи обробки: пілястрове членування, крептовка фасадів, арочні вікна, між'ярусні карнизи, використання обліцовок в обрамлення вікон, рустовка контрфорсів, барельєфна обробка і скошені кути.
Дзвіниця в свою чергу оформлена в класичному стилі. Тут використовуються різні обсяги для створення кожного ярусу. Перший ярус на два поверхи має глухі вікна і пілястри, периметр його прямокутний. Другий ярус квадратний, а три верхні — круглі, але кожен з них має свою декоровану обробку.
Це не просто дуже красиве і наповнене історією місце, це ще й глибоко духовне місце. Тут ви зможете помолиться або просто насолодитися концертом органної музики, що захоплює дух.

uspenskij sobor v harkove 4 Успенський собор у Харкові

uspenskij sobor v harkove 5 Успенський собор у Харкові

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑