Водоспад Учан-Су — найвищий на Україні

Висота водоспаду:vod 300x199 Водоспад Учан Су   найвищий на Україні
98, 5 метра
Висота над рівнем моря:
390 метрів
Розхід:
0,05 м³/с
Місце розташування:
АР Крим
на північ від Ялти
схил гори Ай-Петрі
ріка Учан-Су

на карті:

Y4an Sy1 Водоспад Учан Су   найвищий на Україні

У восьми кілометрах від Ялти ви почуєте і побачите найвищий у Криму і у всій Україні, овіяний багатьма легендами — водоспад Учан-Су. Однойменна річка бере свій початок під кручею скелею Ай-Петрі на висоті 12333 метри, а 390 метрів над рівнем моря зривається вниз водоспад, висота якого 98 метрів. Ця висота перевищує висоту Ніагарського водоспаду в два рази. вдаряється об уступи і розлітається якби водяним пилом.
Статуя орла, який летить вгору назустріч струменям, знаходиться біля самого великого уступу. Він віщає маленьку водозабірну споруду, з якої надходить у водосховища на горі Могабі.

Ще два маленьких водоспади утворює річка Учан-Су трохи нижче. Нижче водоспаду, річка стає Водоспадною. А назва Учан-Су значить — , що летить (це кримсько-татарською). Кримські греки називають водоспад — Кремасто-Неро («висяча »). Крім того, у нього є ще одне ім'я — Ауткінскій водоспад, вона дано за назвою ялтинського передмістя.

Y4an Sy3 Водоспад Учан Су   найвищий на Україні

У різні пори року водоспад виглядає по-різному. Влітку у нього лише кілька цівок, зате він бурхливий і дуже галасливий навесні. Крім самого водоспаду, туристів підкорюють його околиці, тут повно визначних пам'яток природи та історії. А ліс, який оточує водоспад засаджений знаменитою кримською сосною, яка наповнює повітря чистим киснем.

Y4an Sy2 Водоспад Учан Су   найвищий на Україні

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑