Воронцовський палац в Одесі

vorontsovskij dvorets v odesse Воронцовський палац в Одесі

Початок будівництва:
1827 р.
Архітектор:
Франц Боффо
Архітектурний стиль:
ампір
Місце розташування:
Одеська область
м. , Приморський бульвар, 1 і 2
Тел.: (048) 722-02-92
На замітку:
сьогодні тут проводять гуртки дитячої творчості

на карті:

vorontsovskij dvorets v odesse 2 Воронцовський палац в Одесі

Одна з перлин Одеси — резиденція Михайла Воронцов, народилася в 1826 році. Це прекрасний палацовий комплекс з півкругом стаєнь, бельведером біля моря, який потопав у розкоші красивого саду, а завершили все це до 1834 року. Цей палац не одне сторіччя був вірною музою для Творців, які черпали тут натхнення, і знаходили його в затишних залах і прохолодній тіні старих дерев, які розташовувалися біля самого підніжжя Чорного моря.

Значні втрати палац зазнав під час Кримської війни. Будівлю практично перетворили на руїни. Інтересам суспільних потреб міста служив відновлений палац. Його використовували як губернаторську резиденцію, потім тут обладнали гімназію для чоловіків А. Юнгмейстера, яка існувала до 1917 року.

vorontsovskij dvorets v odesse 3 Воронцовський палац в Одесі

Після революції будинок палацу знову використовують для цивільних потреб. Тут був будинок піонерів, бальний зал і т.д. Значні втрати Воронцовський палац зазнав під час Другої світової війни, хоча був тоді законсервований. У 50-х роках була проведена реставрація. Зараз ця будівля є Палацом дитячої та юнацької творчості. У 2005 році він пережив ще одну реставрацію, що повернула йому гарний зовнішній вигляд, але він все одно вимагає повної історичної реставрації.

Коли ви потрапите сюди, то стиль олександрівського ампіру просто зачарує вас своєю красою. Внутрішнє оздоблення палацу колись ділилося на три чітких частини: господарську, гостьову і хазяйську. Тут були багаті прикраси ліпниною і позолотою, навіть господарські приміщення прикрашали в стилі ренесансу, хоча не так дорого. Не пропустіть шанс помилуватися палацом і можливо знайти в ньому свою музу.

vorontsovskij dvorets v odesse 4 Воронцовський палац в Одесі
vorontsovskij dvorets v odesse 5 Воронцовський палац в Одесі

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑