Вознесенський храмовий комплекс в Переяславі-Хмельницькому

voznesenskij hramovoj kompleks v perejaslave hmelnitskom 2 Вознесенський храмовий комплекс в Переяславі Хмельницькому

Відкритий:
1700 р.
Сьогодні:
тут розташований музей
Графік роботи:
щоденно
Місце розташування:
Київська область
м. , вул. Григорія Сковороди, 54 (та 52)
Тел.: (04467) 5-18-79, (04467) 5-14-48
На замітку:
повинні відновити як святиню, проте ведеться боротьба конфесій

Комплекс на карті:

voznesenskij hramovoj kompleks v perejaslave hmelnitskom Вознесенський храмовий комплекс в Переяславі Хмельницькому

У 1700 році, а саме в перший день літа, був освячений новий храм. П'ятирічне будівництво цього Вознесенського собору в Переяславі обійшлося в триста тисяч золотих монет. А вже через рік тут почав діяти монастир, якому передали в дар лісові угіддя, Трахтемирівський перевіз і село Мацкова.

У 1738 році сюди додався ще й колегіум з шістьма класами освіти для підготовки кваліфікованого православного духовенства. У 1748 році прийшла біда, і дерев'яні будівлі монастиря були знищені пожежею. У кам'яному вигляді все відновили і завершили лише до 1757 року.

Потім тут з'явилася і дзвіниця в 1776 році, яка стала домінантою не лише в монастирському комплексі, але і цілому Переяславі. У 1782 році їй додали новий вигляд, так як прилаштували до неї Варваринську церкву. У 18 і 19 столітті розвиток комплексу тривав, але, на жаль, з 1916 року починається руйнування комплексу, яке завершує Друга світова війна. У 1954 році почали реставрувати ще уцілілі будівлі, і це затягнулось на довгих десять років.

У 1975 році тут розмістили діораму «Битва за Дніпро». У приміщення собору музей залишається і досі, так як ведуться суперечки між Українською православною церквою московського і київського патріархату за володіння.

voznesenskij hramovoj kompleks v perejaslave hmelnitskom 3 Вознесенський храмовий комплекс в Переяславі Хмельницькому

Теги: , , ,
Comments are closed.

Back to Top ↑