Яблуня-колонія

yablonya 6 Яблуня колонія

Орієнтовний вік:
більше 200 років
Загальна площа:
близько 10 соток
Кількість дерев:
близько 15
Місце розташування:
Сумська область
м. Кролівець,
вул. Андріївська, 51
На замітку:
це одне із Семи природних чудес України

-колонія на карті:

yablonya 8 Яблуня колонія

Абсолютно унікальний і особливий об'єкт природно-заповідного фонду України — Яблуня-колонія. Це ботанічна пам'ятка природи національного значення. Ця своєрідна яблуня-кущ потрапила в число «Семи природних чудес України». Її орієнтовний вік понад 200 років.

Яблуня зростає, як кущ і по площі розклалася на понад 10 соток землі. Там вже давно немає первісного материнського стовбура. Яблуня має близько 15 стовбурів-гілок, які приросли до землі. Основна особливість яблуні, яка ніде більше невідома, — це здатність самостійно укорінятися гілками. Її гілки просто нахиляються до землі, і починаю пускати коріння, при цьому, якщо один із стовбурів відмирає, яблуня продовжує собі життя. Коли гілки, що пустили коріння, набралися достатньо сил, то деревця піднімаються знову до верху. Вони рясно вкриті цвітом навесні, а восени дарують червоно-білі смачні яблука.

yablonya 1 Яблуня колонія

У 1959 році, близько дерева була знайдена надмогильна плита, яка була перенесена під нього. На ній напис: «Князь Петро Сергєєв син Мещерський …». Ця плита дала яблуні назву — княжа. Ще її називають кручена.

Існує така легенда, що яблуня просто сумує за князем Мерщенским, саме тому весь час хилиться до землі. А ось біоенергетики довели, що це дерево омолоджує людей. Завдяки такій інформації, місцеві жителі навіть роблять паломництво до яблуні і збирають «молодильні» яблука.

Наукового пояснення цьому феномену абсолютно немає, ні в саджанцях, ні в самому грунті, немає нічого особливого. А з пагонів і насіння цієї колонії ростуть звичайні яблуні, скільки б не намагалися виростити такі ж.

З 1998 року ця яблуня охороняється законом.

yablonya 5 Яблуня колонія

yablonya 7 Яблуня колонія

yablonya 14 Яблуня колонія

yablonya 2 Яблуня колонія

yablonya 3 Яблуня колонія

yablonya 13 Яблуня колонія

yablonya 9 Яблуня колонія

yablonya 10 Яблуня колонія

yablonya 11 Яблуня колонія

yablonya 12 Яблуня колонія

 

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑