Замок Паланок

Palanok16 Замок ПаланокПриблизний період заснування:
ХІ століття
Займає площу:
13930 м ²
Графік роботи:
09:00 — 18:00
понеділок — вихідний
Місце розташування:
р. Мукачево
пров. Куруців, 5
тел.: +38 (03131) 4-40-53, 4-15-79, 4-40-96
На замітку:
тут є — історичний музей, картинна галерея та кафешка для туристів

на карті:

Palanok11 Замок Паланок

Старовинне місто Мукачево стане цікавим для всіх, хто відвідує Закарпаття. В письмових документах першу згадку про нього датують 9 століттям, і воно здається найбільш інтернаціональний місто України. Посеред рівнини, долини Латориці, стоїть самотня гора, верхівку якої прикрашають вежі старовинного замку. Ця пам'ятка України заслуговує на особливу увагу, на протязі майже тисячі років у стінах цього замку проливали кров і піт — русини-українці, волохи, угорці, австрійці та багато інших народів. Замок Паланок пережив сотні облог і штурмів, безліч різних власників, графи, князі й королі, барони — всі прагнули оволодіти цим величним замком.

Palanok1 Замок Паланок

Замок Паланок був і королівською резиденцією і князівськими хоромами, і центром угорських повстань, і столицею Трансільванії, і австрійським форпостом, а також сховищем святої корони і навіть суворою політичною в'язницею. На цей замок відклали свій відбиток — сторіччя, гори, люди, події. Точна дата заснування замку Паланку невідома, він розташувався на горі вулканічного походження приблизно в 11 столітті. Загальна площа, яку він займає близько 14 тисяч квадратних метрів, він складається з трьох частин — Нижнього, Середнього і Верхнього замків і має каскад терас з різними спорудами — вежами, стінами, будинками, бастіонами. Навколо замку було добре продумана захисна функція, наприклад, наявність ровів навколо нього.

Palanok3 Замок Паланок

Відреставрована середньовічна фортеця — ось, що являє собою сьогодні Замок Паланка. У ньому відкритий історичний музей, а також картинна галерея, в якій можуть виставлятися сучасні живописці, художній салон, а також виставка — «Дерев'яні церкви Закарпаття». Крім того, для відвідувачів замку тут відкриті затишні кав'ярні, в яких ви зможете уявити себе на вечері в гостях у графа.

Palanok6 Замок Паланок

Palanok10 Замок Паланок

Palanok15 Замок Паланок

Palanok20 Замок Паланок

Palanok2 Замок Паланок

Palanok21 Замок Паланок

Palanok9 Замок Паланок

Palanok17 Замок Паланок

Palanok19 Замок Паланок

Palanok4 Замок Паланок

Palanok5 Замок Паланок

Palanok8 Замок Паланок

Palanok12 Замок Паланок

Palanok14 Замок Паланок

Теги:
Напишіть відгук

Back to Top ↑