Замок Свірж

Svirj 18 Замок Свірж

Будівництво:
ХV-XVII ст.
Перша згадка:
1530 р.
Графік роботи:
зараз триває реставрація
Місце розташування:
Львівська область
Перемишлянський район,
с.
На замітку:
протягом дня охоронці пропускають туристів всередину

на карті:

Svirj 8 Замок Свірж

Свіржський замок знаходиться в селі Свірж Львівської області, приблизно 40 км від Львова. Він був побудований в 1482 році, спочатку задуманий як фортеця. В ті часи поселення було містом і відкривало мальовничі пейзажі. Сам замок був розташований у гарному оборонному місці, на горі Белз, він оточений непрохідними болотами, ровами під стінами, і мостом, який піднімався. Але в той же час палацовий тип використаної архітектури зовсім не схожий на оборонний. Замку не раз доводилося переживати завоювання і навіть побувати у вогні (у 1648 році його спалили татари). Перша згадка про Замок Свірж датується 1530 роком і пов'язана з благородним родом Свіржських, саме їм належало місто в 15 столітті. Тоді замок мав дві вежі і був одноповерховим. Після того, як він перейшов до графа Цетнера в 17 столітті, його розширили на південь і додали форму замкнутого прямокутника з елементами в стилі ренесанс.

Svirj 20 Замок Свірж

Саме, будучи сімейним гніздечком Цетнерів до 19 століття, замок набув вигляду, який ми бачимо сьогодні. У 20 столітті замок часто змінював власників і кілька разів зазнавав втрат, його руйнували, палили, але дбайливі власники все одно його відновлювали. Сам замок складається з двох дворів — нижнього (господарського) і верхнього (парадного). У середині збереглися бійниці, камін, величезний колодязь посеред двору, який дозволяв набирати воду в разі облоги. З цим колодязем зв’язана легенда, як-ніби там втопили дівчину, котра зрадила, а в іншій легенді вона була заточена в підвал замку і її привид мешкає в ньому до сих пір.

Svirj 3 Замок Свірж

Варто неодмінно прогулятися по парковій території замку, тут збереглася зруйнована сторожова вежа, захована в кущах і деревах. Крім того, біля замку Свірж зберігся костел, який датують 15 століттям. Колись із замку до костелу вів спеціальний підземний перехід. Сьогодні замок виглядає цілком охайно і красиво, але територія охороняється саме тому туристи не завжди можуть потрапити всередину. Все залежить від охоронця, пропустить він вас чи ні.

Svirj 23 Замок Свірж

Svirj 7 Замок Свірж

Svirj 11 Замок Свірж

Svirj 19 Замок Свірж

Svirj 27 Замок Свірж

Svirj 22 Замок Свірж

Svirj 26 Замок Свірж

Svirj 21 Замок Свірж

Svirj 24 Замок Свірж

Svirj 2 Замок Свірж

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑