Замок у місті Дубно або Дубенський замок

Dybenskiy1 Замок у місті Дубно або Дубенський замокЧас заснування:
1492 р.
Засновник:
Костянтин Іванович Острозький
Графік роботи:
8:00-19:00 (взимку — до 17:00)
Місце розташування:
Рівненська область
м. , вул. Замкова, 7-а
тел.: +38 (03656) 4-35-68, 4-24-01
Стан:
-музей

Замок на карті:

Dybenskiy12 Замок у місті Дубно або Дубенський замок

На мисі річки Іква в місті Дубно розташований Дубенський замок. Сьогодні його називають історико-культурним заповідником міста Дубно.
На місці давньоруського укріплення в 1492 році був побудований замок, його засновник — Костянтин Іванович Острозький. Його складовими були дерев'яні частоколи на земляних валах, які зсередини забудовували дерев'яними будинками. Але в такому типі будівництва був цілий ряд недоліків, і в першу чергу це стосувалося його оборонних функцій. Адже такі укріплення дуже просто зруйнувати або просто спалити. Саме пожежі і стали причиною того, що князь перебудував фортецю.

Dybenskiy5 Замок у місті Дубно або Дубенський замок На початку 17 століття замок був перебудований Янушем Острозьким, йому надали стиль пізнього ренесансу. Тут додали ще два бастіони і кам'яні башти. Пізніше замок переходив у володіння Заславських, Сангушків, Любомирських. Цей замок жодного разу не захоплювали, хоча спроб було багато, від татар, козаків, шведських і російських військ.
У 18 столітті, в місті Дубно почали розвиватися ярмарки, на той час тут вже був цілий палацовий комплекс, який кардинально перебудував Генріх Іттар, архітектор римської школи. Замковий комплекс почав складатися з трьох палаців, а саме надвратного корпусу (15 століття), палацу князів Острозьких (16 століття) і палацу князів Любомирських (18 століття).

Безліч підземних ходів знаходиться під цим замком, там були й склади і сховища для жителів.
Нинішній вигляд замку був набутий в кінці 18 століття. Прогулюючись по ньому (особливо якщо пощастить зробити це поки ще нікого немає), починаєш відчувати себе справжнім князем. Він тримає в собі таку міць історії і неодмінно наповнить цією енергією всіх своїх відвідувачів.

Dybenskiy9 Замок у місті Дубно або Дубенський замок

Dybenskiy2 Замок у місті Дубно або Дубенський замок

Dybenskiy3 Замок у місті Дубно або Дубенський замок

Dybenskiy10 Замок у місті Дубно або Дубенський замок

Dybenskiy11 Замок у місті Дубно або Дубенський замок

Dybenskiy4 Замок у місті Дубно або Дубенський замок

Dybenskiy7 Замок у місті Дубно або Дубенський замок

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑