Замок в селі Сидорів

zamok v sele sidorov Замок в селі Сидорів

Початок будівництва:
1640 р.
Архітектурний стиль:
пізній ренесанс
Стан:
руїни
Місце розташування:
Тернопільська область
Гусятинський р-н, смт Сидорів
На замітку:
розграбували та знищили місцеві жителі

Замок на карті:

zamok v sele sidorov 2 Замок в селі Сидорів

Точна дата появи замку в Сидорові невідома, вчені навіть сперечаються про сторіччя — кінець 16 або перша половина 17. На це є причина, так як немає ніяких фундаментальних досліджень пов'язаних з долею цього замку.

Відомо, що тут проводилися бої, так як під час польсько-турецької війни, замок став важливою стратегічною крапкою, саме тому тут не один раз змінювалися господарі:

  • захоплення турецькими військами (1672);
  • польський гарнізон повертає замок Речі Посполитій (1673);
  • добровільна передача твердині турецькій стороні за умовами Журавенського договору (1676).

Останні господарі не щадили замку, тому Сидоровська фортеця була повністю знищена. Близько тридцять років минуло, як поляки повернули собі владу і зайнялися відновленням форпостів, знищених турками, в тому числі і замку в Сидорові. Це відбувалося в 18 столітті, під егідою Калиновського і його дружини з роду Тарнавських, про це вже оповідає герб цих сімей на в'їзній арці.

zamok v sele sidorov 4 Замок в селі Сидорів

За родом Калиновських замок передавався до смерті останнього їхнього представника Людвіга. Потім його почали передавати по жіночій лінії. При цьому, навіть попри те, що твердиня ненаселена, потужність кладки і охорона господарями зберігає майже весь периметр замкового комплексу.

Зруйнований замок, як не сумно, не під час великих воєн, а за указом влади в 30-х роках 20 століття, які дозволили використовувати камінь для будівництва птахофабрики. Потім замок почали розносити і самі люди для своїх потреб.

Зараз ви зможете ознайомитися лише з північно-західною частиною замку, все інше зруйновано. Дуже шкода, що такі об'єкти не збереглися для нас і наших предків, адже вони багато чого в собі таїли.

zamok v sele sidorov 5 Замок в селі Сидорів
zamok v sele sidorov 6 Замок в селі Сидорів
zamok v sele sidorov 7 Замок в селі Сидорів
zamok v sele sidorov 3 Замок в селі Сидорів

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑