Замок в Середньому

zamok v srednem Замок в Середньому

Початок будівництва:
12 ст.
Архітектурний стиль:
романський
Засновник:
Орден Тамплієрів
Місце розташування:
Закарпатська область
смт Середнє, Західна околиця
На замітку:
сьогодні це руїни

на карті:

zamok v srednem 2 Замок в Середньому

У підніжжя Карпатських гір на плоскій і родючій рівнині з досить м'яким кліматом стародавні люди знайшли для себе відмінне поселення. Вже в 12 столітті воно досить сильно розрослося і вимагало будівництва свого укріплення, адже для завойовників ця земля здавалася ласим шматочком. Поселення назвали Середнє через те, що воно знаходилося по центру, між Мукачевом і Ужгородом. Це місцерозташування також робило його стратегічно важливим об'єктом.

Замок у Середньому будував Орден Храму, який більш відомий під назвою Орден Тамплієрів. Двоярусний замок був досить гарним і потужним, товщина його стін в деяких місцях досягала трьох метрів. Тамплієри мали багатства і могутність, що часто викликало незадоволення у інших. Саме тому на них були влаштовані гоніння, а їх майно відбирали, таким чином замок перейшов у владу католицького ордену монахів-паулінів. Але перша документальна згадка про поселення з'явилася лише в 14 столітті.

zamok v srednem 3 Замок в Середньому

Не раз навколо замку велися війни і відбувалися всі можливі баталії, але нищівною стала саме антигабсбургська війна в 1703-11 роках. Замок був значно пошкоджений і вже залишився на узбіччі історії, поступово руйнуючись, а відновлювальні роботи ніхто так і не проводив.

Не дивлячись на те що в 1972 році були проведені роботи з консервації Середнянської твердині, сьогодні ми можемо побачити тільки руїни прекрасного замку тамплієрів. Лише в деяких місцях тут підносяться залишки замку і нагадують про колишні досягнення.

zamok v srednem 4 Замок в Середньому
zamok v srednem 5 Замок в Середньому
zamok v srednem 6 Замок в Середньому

Теги:
Comments are closed.

Back to Top ↑