Замок в Старому Селі

zamok v starom sele Замок в Старому Селі

Початок будівництва:
1584 р.
Автор проекту:
Прихильний Амвросій
Архітектурний стиль:
ренесанс
Місце розташування:
Львівська область
Пустомитівський район, с. Старе Село
На замітку:
стан — напівруїни

на карті:

zamok v starom sele 2 Замок в Старому Селі

З 1584 по 1589 рік будували кам'яний замок-гігант під патронатом відомої в ті часи родини Острозьких. Проект цього грандіозного замку виконав Амброзій Прихільний. Через п'ятдесят років у Старому Селі, що перейшло у власність Владислава Домініка Заславського-Острозького, був закладений ще один, новий замок, який, на жаль, не став захистом перед ворогом і його стіни стерли з лиця землі козацькі війська Богдана Хмельницького.

Стіни фортеці не раз страждали від ворогів і зміцнювалися своїми власниками. Але ніщо не забезпечило замок від поступового занепаду, який почався з 1731 року. Він був і у власності багатих Потоцьких, але навіть вони не були занадто зацікавлені в підтримці замку на належному рівні, саме тому його почали використовувати виключно в комерційних цілях. Спочатку тут зробили склади, винокурню, а в кінці — пивоварню, але, на жаль, доходи від усіх цих компаній не використовувалися для реконструкції самої будівлі.

zamok v starom sele 3 Замок в Старому Селі

Навіть після двохсотлітнього запустіння замок у Старому Селі досить добре зберіг практично всі фортечні стіни, які мають протяжність в півкілометра. Сама площа замку 2 гектари. Замок був досить міцним, висота стін сягає 21 метра, а товщина до двох метрів.

Особлива легкість і принадність форм замку в Старому селі набувається завдяки білокам'яним ренесансним аттикам обрамлення веж. Саме це дозволяє підняти їх над рівнем стін і зробити більш пишними і красивими. Хоча сьогодні ніхто не займається реконструкцією замку і цих прикрас стає з кожним роком все менше. Для того, щоб хоч якось врятувати ситуацію слід хоча б законсервувати об'єкт, інакше цей шедевр ми зможемо побачити тільки на старих фото.

zamok v starom sele 4 Замок в Старому Селі
zamok v starom sele 5 Замок в Старому Селі
zamok v starom sele 6 Замок в Старому Селі
zamok v starom sele 7 Замок в Старому Селі

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑