Збаразький замок

zbarazhskij zamok 2 Збаразький замок

Початок будівництва:
1626 р.
Архітектор:
Вінченцо Скамоцці
Графік роботи:
щоденно з 9-00 до 20-00 (у зимовий період – до 18-00)
Місце розташування:
Тернопільська область
м. , вул.Б.Хмельницького, 28
Тел.: (03550) 2-17-52, 2-23-12, 2-31-15, 2-34-49, 2-42-47
Стан:
ведеться постійний косметичний ремонт без реставрації

на карті:

zbarazhskij zamok 3 Збаразький замок

До 1211 року відноситься перша літописна згадка про Збараж, але мова йде не зовсім про те місті, який ми можемо відвідати сьогодні. Сьогодні те древнє місто називають Старий Збараж і він знаходиться на 3 км нижче за течією. Три століття Збараж не раз гинув і знову відроджувався, при цьому змінюючи зовнішній вигляд, поки в 1598 році місто не перетворилося на справжню руїну, через навали татаро-монгол.

У 1552 році сини власника цих місць Януша Збаразького прийняли рішення знести старий замок і облаштувати новий. Для цього у архітектора Вінченцо Скаморці був замовлений проект абсолютно нового форпосту. Але плани почали здійснюватися тільки в 1620 році, коли заклали перший камінь цитаделі, під керівництвом уже фламандського архітектора Генріха Ван Пеєна. Жоден з братів не побачив закінчення будівництва замку, так як тільки до 30-х років 17 століття цитадель набула остаточні риси вже під патронатом князя Вишневецького.

zbarazhskij zamok 4 Збаразький замок

Знаменита подія відбулася в замку, адже саме тут був укладений Зборівський мир між Богданом Хмельницьким і польським королем Яном Казимиром. А вже через чверть століття замок захопили штурмом і повністю спалили його. Але відновлення провів Вишневецький, родоначальник Потоцьких.

Ще чимало подібних ситуацій випадало на долю цього замку, але він весь час вистоював. У 20 столітті була прийнята спроба реконструкції, але перешкодила Друга світова війна, хоча вона і не принесла значних втрат для замку в Збаражі. У 1959 році, після проведення реконструкції, тут все ж починає працювати музей, який досить активно поповнюють завдяки місцевим археологічним знахідкам.

Музей тут і сьогодні, Збаразька фортеця пережила ще реконструкцію 1985 року і отримала статус Державного історико-архітектурного заповідника. Крім того, тут досі проводять міжнародні конференції та симпозіуми.

zbarazhskij zamok 5 Збаразький замок
zbarazhskij zamok 6 Збаразький замок
zbarazhskij zamok 7 Збаразький замок
zbarazhskij zamok 8 Збаразький замок
zbarazhskij zamok 9 Збаразький замок
zbarazhskij zamok 10 Збаразький замок
zbarazhskij zamok 11 Збаразький замок

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑