Замок в Жовкві

zholkevskij zamok Замок в Жовкві

Початок будівництва:
1594 р.
Автор проекту:
Павло Щасливий
Архітектор:
Амвросій Прихильний, Павло Римлянин, Петро Бебер
Графік роботи:
зараз на реставрації
Місце розташування:
Львівська область
м. , пл. Вічева
На замітку:
у приміщенні замку працює музей

на карті:

zholkevskij zamok 2 Замок в Жовкві

Шлях маленького містечка Жовква починається з 1556 року, коли селище Винники було віддане Станіславу Жолкевському. Але головним творцем міста був все ж його син, теж Станіслав. Він володів величезною владою і для захисту своїх володінь під Львовом від татар і турків побудував в центрі земель укріплене місто. У 1597 році, під керівництвом Павла Щенстлівого починається будівництво.

22 лютого 1603 Жовкві дарували магдебурзьке права, з цією подією і пов'язують закінчення будівництва. Хоча насправді його продовжували до 1605 року, тоді був зведений замок з укріпленими баштами для проведення боїв.

Багато набігів вистояла Жовква завдяки хорошим укріпленням, але в 1655 її все ж захоплюють козаки. Коли на престол Польщі обирають Яна Собеського, сім'я якого успадкувала Жовкву, король перетворює містечко в офіційну резиденцію. Тут висаджують фруктовий сад з виноградниками, споруджують красиві вольєри для тварин, розбивають дуже красивий французький парк з античними скульптурами, а посеред озера роблять королівські лазні з позолоченими ваннами і камінами. На горі Гарай тоді закладають ліс і затишний літній будиночок з льохами для вина.

zholkevskij zamok 3 Замок в Жовкві

Замок переходить у спадок багато разів, але після смерті Михайла Жолкевського починає занепадати. Навіть продаж не зміг врятувати його. У 1834 році розібрали львівські ворота, які були пошкоджені під час пожежі. Далі доля ще сумніша, Артур Глодовскій в 1887 році наказав розбирати замок на будівельні матеріали, а до того було продано всі утримання замку.

1994 подарував місту звання Державного історико-архітектурного заповідника і почав трохи працювати над його відновленням. Вже до 400-річчя дарування магдебурзького права Жовкві тут провели реконструкцію фасадів замку і Вічевому майдані. Сьогодні тут можна прогулятися по живописному містечку, якезберегло в собі безліч королівських таємниць і найкрасивіших архітектурних пам'яток, що заслуговують на увагу.

zholkevskij zamok 4 Замок в Жовкві
zholkevskij zamok 5 Замок в Жовкві
zholkevskij zamok 6 Замок в Жовкві
zholkevskij zamok 7 Замок в Жовкві
zholkevskij zamok 8 Замок в Жовкві

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑