Золочівський замок

Zolochev10 Золочівський замокПерша згадка:
1532 р.
Перший згаданий власник:
граф Гурков
Графік роботи:
10:00 — 17:00
понеділок — вихідний
Місце розташування:
Львівська область
м. Золочів, вул. Замкова, 3
тел.: +38 (03265) 4-33-85, 4-21-01
На замітку:
вартість входу — 5 грн.

на карті:

Zolochev6 Золочівський замокЗолочівський замок — це одна з визначних пам'яток Львівської області. У 1441 року м. Золочів входило до складу Олеських земель і знаходилося на важливому торговельному шляху, який об'єднував Захід зі Сходом і Півднем Європи. Впритул до міста розташувався Золочівський замок, а саме на горі Купина, що була низьким горбом Гологірського хребта. У 1532 році була перша згадка про замок, судячи з якої його власником в той час був граф Гурков. Є твердження, що до появи замку, тут була розташована стародавня фортеця. А замок, який ми бачимо сьогодні, з'явився, після того, як його власником став Якуб Собєський, батько майбутнього короля Польщі — Яна Собеського, в 1634 році.

Zolochev3 Золочівський замок

Тоді була зведена твердиня, яка мала чотири бастіони по кутах, і зводилася на голландський манер. Одна з кавалерок (караульних башточок) зберегла на собі герб з абревіатурою JSKKSK, яка означає — Якуб Собєський Крайчі корону Староста Красноставського. Замок оточував глибокий рів, в дні якого були вбиті кілки. У 17 столітті цей замок славився завдяки рівню свого комфорту. Це був сучасний на той час замок, який мав кілька ватерклозетів (сьогодні в музеї є тільки один). Крім того в одній з кімнат знаходилися двері, які відкривала вхід у потайний хід, що з'єднував кабінет короля і скарбницю. Є думка, що це була ще й система «довге вухо», яка дозволяла прослуховувати всі розмови прислуги, яка перебувала на першому поверсі. Також з кабінету короля був таємний хід на оборонні вали, що дозволяв запросто покинути замок непоміченим.

Zolochev9 Золочівський замок

Сьогодні замок пройшов багаторічну реставрацію і став справжнім палацом. Його відвідувачі можуть побачити унікальні експонати: Полотна Рубенса, корону Данила Галицького, найдавніший світильник, який виготовлений з кісток іхтіозавра, вік яких більше 60 млн. років, а також найбільшу в Європі картину (9 на 9 метрів) Мартіно Альтамоне «Битва під Парканами».

Zolochev1 Золочівський замок

Zolochev4 Золочівський замок

Zolochev5 Золочівський замок

Zolochev11 Золочівський замок

Zolochev8 Золочівський замок

Zolochev2 Золочівський замок

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑