Золоті ворота в Києві

zolotie vorota v kieve Золоті ворота в Києві

Збудовані:
1037 р.
Засновник:
Ярослав Мудрий
Графік роботи:
щодня, крім понеділка, з 10.00 до 18.00
У зимовий період музей закритий для відвідування
Місце розташування:
м.
вул. Володимирська, буд 40а.
тел.: (044) 244-70-68
На замітку:
вартість входу для дорослих — 15 грн, для школярів — 8 грн

Ворота на карті:

zolotie vorota v kieve 2 Золоті ворота в Києві

Київ був дуже важливим для всіх своїх правителів, в тому числі і для Ярослава Мудрого. Для того, щоб столиця держави виглядала могутньою і мала силу протистояти ворогові, князь Ярослав побудував навколо міста насипні вали з землі, які зміцнювалися каркасними клітями. Для того, щоб не втрачати зв'язок з усім зовнішнім світом, в цих валах облаштовували спеціальні ворота. Парадними серед них стали Золоті ворота з златокупольним храмом Благовіщення на своїй вершині. Вони могли запросто змагатися в пишноті з самими Золотими воротами Константинополя, яким вони зобов'язані своїм ім'ям.
Протягом багатьох століть ці врата захищали землі столиці від ворога і не раз були в поганому стані після нападів. Тому вже до 1651 році, врата стали перебувати в жалюгідному стані. Хоча через них все одно в'їжджають в місто переможці, за старовинною традицією: Богдан Хмельницький, Януш Радзивілл, російські посли та багато інших.

zolotie vorota v kieve 3 Золоті ворота в Києві

Врата не раз реставрували і трохи змінювали їх вид, в 1799 році була проведена реставрація, що протрималася до початку світових воєн. Після них, в 1970-х роках Золоті ворота зажадали термінового ремонту. Але їх урочисте відкриття відбулося лише в 1982 році, на святкуванні ювілею міста.
Зараз Золоті ворота — пам'ятник Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що входить до складу національного заповідника «Софія Київська». Вони знову з радістю приймають благородних нащадків князя Ярослава Мудрого. Дозвольте і собі пройти шлях переможців через дійсно розкішні врата.

zolotie vorota v kieve 4 Золоті ворота в Києві

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑