Зоопарк у Миколаєві

zoopark v nikolaeve Зоопарк у Миколаєві

Заснування:
1901 р.
Засновник:
Микола Леонтович
Графік роботи:
в зимовий період з 9:00 до 17:00, в літній — з 9:00 до 18:00, у вихідні та святкові дні — з 9:00 до 19:00, без вихідних
Місце розташування:
Миколаївська область
м. , пл. Леонтовича, 1
Тел.: (0512) 55-60-45
На замітку:
в даний час колекція налічує 2800 тварин 377 видів, з них близько 80 видів, занесених в Міжнародну Червону книгу, більше ніж 400 видів рослин

на карті:

zoopark v nikolaeve 2 Зоопарк у Миколаєві

Якщо людина закохана в свою справу, то вона завжди готова створити справжній шедевр, саме цим і зайнявся Микола Леонтович. У стінах його будинку почав своє зародження Миколаївський зоопарк, який спочатку був просто приватною колекцією, але послужив початком всесвітньо відомого українського зоопарку.

У 1917 році, як і все інше, колекцію націоналізували і відрили тут акваріум. Другим відкриттям пристанища для земноводних і риб став 1922 рік. Ще через три роки тут утворили зоологічний відділ, і він розширився до трьох четвертих гектару. Але влада в той час нічого не забувала, спочатку знизила Леонтовича в посаді, а потім звільнила і вигнала з власного будинку.

zoopark v nikolaeve 3 Зоопарк у Миколаєві

Постраждав зоосад під час Другої світової війни, але в 1948 році тут відбудовують вольєри, споруджують басейн, знову налагоджують фінансування. Справжнім періодом розквіту стали 50-60-і роки 20 століття, коли тут не просто проводять наукові дослідження, але і починають значно збільшувати поголів'я. Це потребувало і збільшення площі, що викликало чимало проблем, але всі вони були успішно вирішені з часом.

Сьогодні в Миколаївському зоопарку проводяться різноманітні програми з розведення рідкісних видів, а також парк став членом міжнародної системи обліку тварин. Тут ви запросто можете побачити планету Земля в мініатюрі, де мешкає 460 видів, половина з яких зараз в Червоній книзі, а це близько 5500 тварин, які були привезені з усіх куточків світу.

zoopark v nikolaeve 4 Зоопарк у Миколаєві
zoopark v nikolaeve 5 Зоопарк у Миколаєві
zoopark v nikolaeve 6 Зоопарк у Миколаєві
zoopark v nikolaeve 7 Зоопарк у Миколаєві

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑